„SpoKREWnieni służbą” - akcja krwiodawstwa

13.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #krew   #oborniki   

8 marca br. w ramach działań związanych ze zbiórką krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” zainicjowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach oraz Komisariatu Policji w Rogoźnie honorowo oddali krew w zorganizowanym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu punkcie krwiodawstwa.

 

W ramach ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa pod hasłem „spoKREWnieni służbą” 8 marca br. w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się zbiórka krwi. Na powyższy apel odpowiedziało łącznie 45 osób. Wśród nich nie zabrakło także funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, Komisariatu Policji w Rogoźnie oraz strażaka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach. Krew tego dnia oddali także przedstawiciele Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach koło Poznania, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, oraz Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Dodatkowo w związku z opisywaną akcją kilkanaście osób oddało swą krew bezpośrednio w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Zainteresowanie akcją dowiodło potrzeby organizacji krwiodawców w służbach mundurowych celem stworzenia dodatkowych możliwości wsparcia Publicznej Służby Krwi, której potrzeby w zakresie pozyskiwania najcenniejszego surowca, jakim niewątpliwie jest krew, nie maleją. Cieszy przy tym duża przychylność spokrewnionych służbą w Poznaniu i okolicach co dobrze rokuje na przyszłość w zakresie wspólnej organizacji zbiórek krwi w poszczególnych jednostkach.

Komenda Powiatowa Policji w Obornikach zachęca mieszkańców powiatu obornickiego do udziału w zbiórce krwi. Powyższe przedsięwzięcie to wspólnie działania mające wzmocnić w społeczeństwie poczucie wzajemnego wsparcia wokół idei krwiodawstwa. Krew można oddać m.in. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddział Terenowy w Szamotułach mieszczącego się na terenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szamotułach, ul. Sukiennicza 13. Oddając krew należy wskazać nr 673. Chętni mogą również zgłaszać swoją gotowość do oddania krwi osobiście w budynku Komendy Powiatowej Policji w Obornikach lub telefonicznie pod nr 612975200 celem ustalenia jego szczegółów. Przekazane informacje pozwolą na zorganizowanie wspólnych wyjazdów do Centrum Krwiodawstwa.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Twardowskiego
Już wkrótce nowa przychodnia w Popówku
XLVI Sesja Rady Miejskiej Oborniki

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl | foto: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze