3.500.000,00 zł dofinansowania na żłobek w Rogoźnie

25.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#żłobek   #dzieci   #dofinansowanie   #rogoźno   

W piątek 19 lutego Gminę Rogoźno odwiedził członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pan Jacek Bogusławski. Tym razem była to wizyta związana z planowaną budową żłobka i złożonym do Urzędu Marszałkowskiego wniosku o dofinansowanie na doposażenie i prowadzenie placówki.

 

Pan Jacek Bogusławski poinformował o przyznaniu decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego środków w wysokości 1 849 763,19 zł. dla Gminy i wraz z Burmistrzem Romanem Szuberskim zwizytował miejsce przeznaczone na budowę żłobka. Podczas wizyty zwiedził Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rogoźnie, na terenie którego powstała ścieżka edukacyjna, plac zabaw wraz z siłownią oraz „Szatnia na medal” dofinansowane ze środków przekazanych przez Samorząd Wojewódzki.

Członek Zarządu Jacek Bogusławski jest częstym gościem w Gminie Rogoźno i regularnie informuje o ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski konkursach i możliwości aplikowania o dofinansowanie. Efektem tej współpracy są liczne projekty zrealizowane na terenie gminy wpływające głównie na poprawę i rozbudowę bazy sportowej i turystycznej.

Wcześniej Pani Poseł na Sejm RP Pani Marta Kubiak i Pan Poseł na Sejm RP Marcin Porzucek, którzy również są częstymi Gośćmi Gminy Rogoźno, wizytowali również miejsce, na którym ma powstać pierwszy samorządowy żłobek w gminie (planowana inwestycja dofinansowana będzie z Programu Maluch+, wartość dofinansowania to kwota 1 650 000,00 zł). Rozpoczęcie zadania planowane jest od miesiąca maj – czerwiec a jego zakończenie do końca listopada br. Dzięki wsparciu Pana Marszałka oraz Pana Wojewody Wielkopolskiego Gmina zyska 3.500.000,00 zł na realizację potrzebnej inwestycji.

 

To może Cię także zainteresować:
Pracowity poniedziałek strażaków z powiatu obornickiego
400 tys. zł trafi do klubów sportowych
Rogoziński sztab WOŚP zagrał online

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: rogozno.pl

Komentarze