74. rocznica wyzwolenia Emmen

16.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#rocznica   #wyzwolenie   #partner   #oborniki   

10 kwietnia 2019 r. mieszkańcy holenderskiego, zaprzyjaźnionego z Obornikami miasta Emmen obchodzili 74 rocznicę wyzwolenia przez żołnierzy 1 Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała Stanisława Maczka.

 

Przy pomniku poległych żołnierzy polskich zgromadzili się przedstawiciele administracji i samorządu Emmen na czele z Burmistrzem, weterani, licznie zebrani mieszkańcy zarówno starsi jak i młodzież holenderskich szkół, członkowie grup rekonstrukcyjnych. 

Wśród składających wieńce i kwiaty była również wiązanka biało – czerwonych kwiatów złożona przez Przyjaciół Obornik Menno Vos z rodziną. 

W 2005 r. w Emmen uczestniczył w uroczystości Pamięci Zespół Folklorystyczny Maniewiacy i Obornicka Orkiestra Dęta a dziesięć lat później Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny z Zespołu Szkół w Objezierzu i delegacja miasta Oborniki i powiatu obornickiego. 

W międzyczasie odeszli na wieczną wartę Przyjaciele Obornik Alle i Fokko Sanders. 

W Emmen pielęgnowana jest Pamięć o żołnierzach Wojska Polskiego.To może Cię także zainteresować:
XI Obornickie Spotkania Chórów „…Z Moniuszką w tle”
Jubileusz PGKiM
Będzie nowy dach świetlicy w Uścikówcu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | Adam Maliński Fot. Bennie Wolbers

Komentarze