Amazonki otrzymały dotację

25.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#amazonki   #dotacja   #oborniki   

Stowarzyszenie Amazonek im. świętej siostry Faustyny w Obornikach powstało w 2008 roku z inicjatywy kobiet po chorobie nowotworowej piersi. Głównym celem i zadaniem stowarzyszenia jest szeroko pojęta rehabilitacja fizyczna, psychiczna i społeczna osób niepełnosprawnych – kobiet po leczeniu raka piersi oraz rozpropagowywanie wśród społeczeństwa wiedzy o problemach chorób nowotworowych.

 

Stowarzyszenie wspiera swoje członkinie radami, pomocą w zaopatrzeniu w protezy i peruki. Podopieczne objęte są fachową opieką rehabilitantki, korzystają z masaży limfatycznych i gimnastyki zbiorowej. Grupa obornickich Amazonek w 2018 roku została uhonorowana Przechodnią Statuetką Anny Stefańczyk, w uznaniu działań na rzecz kobiet po leczeniu raka piersi.

Całoroczne regularne zabiegi masażu limfatycznego dofinansowywane będą w 2020 roku przez Gminę Oborniki, zlecającą Stowarzyszeniu zadanie w tym zakresie w rozstrzygnięciu konkursu na realizację zadań publicznych przez podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego.

Zawarcie tej umowy (15 stycznia) to przykład współpracy organów administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi, które dzięki otrzymanym dotacjom mogą podjąć się realizacji zadań na rzecz mieszkańców gminy.


To może Cię także zainteresować:
I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Obornickiego
Starosta i Wicestarosta wyróżnieni Medalem WZPR
Przebudowa drogi Oborniki-Uścikowo zmierza ku końcowi

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl

Komentarze