Bezpieczne wakacje z dzielnicowymi

25.07.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #dzielnicowy   #bezpieczeństwo   #wakacje   #dzieci   #półkolonia   #oborniki   

Funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Obornikach w miniony czwartek przeprowadzili spotkanie z uczestnikami półkolonii „Wakacje na wesoło” przy parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Obornikach. Wizyta obornickich stróżów prawa przeprowadzona została w ramach akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas spotkania poza szeroko rozumianym bezpieczeństwem była okazja przymierzyć elementy policyjnego umundurowania oraz wsiąść do policyjnego radiowozu.

 

Policjanci podczas spotkania z dziećmi przedstawili szereg tematów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą i terenach przywodnych oraz prawidłowych zachowań podczas wakacji letnich. Nawiązali do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie kąpieli, w tym korzystania tylko z kąpielisk strzeżonych. Informowali o bezpiecznej zabawie na podwórku, w domu i poza nim. Zwrócono uwagę także na konieczność właściwego doboru miejsc do zabawy z unikaniem bliskiego sąsiedztwa ulicy. Przypomniano także o konkursie Filmowy przeWODNIK. 

Ważnymi kwestiami poruszanymi w rozmowach z uczestnikami półkolonii były zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dzieciom i młodzieży przypomniano o elementach odblaskowych, przepisach ruchu drogowego dot. kwestii poruszania się rowerem czy też przechodzenia przez jednię. Dla poprawy ich bezpieczeństwa policjanci wręczyli uczestnikom spotkania odblaski instruując pod kątem ich noszenia. 

Nie zabrakło także wskazówek dot. bezpieczeństwa podczas prac polowych, w obrębie maszyn rolniczych i zwierząt gospodarskich. 

W trakcie spotkania uczestnicy półkolonii mieli okazję przymierzyć elementy policyjnego umundurowania. Kto chciał mógł także zasiąść w policyjnym radiowozie i włączyć sygnały pojazdu uprzywilejowanego. Każdej osobie wręczono ulotkę informacyjną dot. bezpieczeństwa nad wodą.


To może Cię także zainteresować:
Zatrzymany z narkotykami przez obornicką grupę Speed
Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy
Dzień Edukacji Narodowej w Obornikach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / mł. asp. Paweł Witzberg

Komentarze