Bezpieczne wakacje z sierżantem Pyrkiem

10.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #woda   #bezpieczeństwo   #wakacje   #rogoźno   

Oborniccy policjanci w ramach realizacji programu profilaktyczno–edukacyjnego "Z Pyrkiem Bezpieczniej" w dniu 04.07.2017r. na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Rogoźnie przeprowadzili spotkanie z uczestnikami kolonii i półkolonii w ramach akcji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

 

Policjant podczas spotkania z dziećmi przedstawił szereg tematów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą i terenach przywodnych oraz prawidłowych zachowań podczas wakacji letnich. Nawiązał do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie kąpieli w tym korzystania tylko z kąpielisk strzeżonych, informował o bezpiecznej zabawie na podwórku, w domu i poza nim. Zwrócono uwagę dzieci na konieczność właściwego doboru miejsc do zabawy z unikaniem bliskiego sąsiedztwa ulicy. Ponadto omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz przypomniano dzieciom o elementach odblaskowych.

W trakcie spotkania funkcjonariusz podkreślał jak ważną rolę w życiu codziennym spełniają numery alarmowe: 997 - Policja, 998 – Straż Pożarna, 999 – Pogotowie Ratunkowe, 112- ogólnoeuropejski numer alarmowy.

Głównym celem spotkań Policji z dziećmi na różnych szczeblach ich edukacji jest ograniczenie negatywnych zdarzeń z ich udziałem , a w szczególności: wypadków komunikacyjnych, zdarzeń związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą, zagrożeń ze strony zwierząt oraz kontaktów z osobami obcymi. Uświadamianie najmłodszym zagrożeń z jakimi się mogą spotkać w okresie wakacyjnym ograniczy ryzyko stania się przez dzieci ofiarami przestępstw i wykroczeń.

 

To może Cię także zainteresować:
Nowy radiowóz dla obornickich policjantów
Nowy wóz w Komendzie Policji w Rogoźnie
Dzień Babci i Dziadka u seniorów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl | foro: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze