Bus uderzył w pociąg w Rożnowie

20.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #bus   #pociąg   #rożnowo   #oborniki   

W dniu 19 lutego br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu dostawczego z pociągiem w miejscowości Rożnowo.

 

Do zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Oborniki oraz 1 z OSP Rożnowo. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że 10 metrów od niestrzeżonego przejazdu kolejowego na dachu leży samochód dostawczy a około 500 metrów dalej stoi pociąg osobowy. Kierujący samochodem dostawczym znajdował się poza pojazdem (przytomny) wydobyty przez konduktora pociągu oraz osobę postronną przed przybyciem JOP. 

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP (ABC, AVPU, SAMPLE, stabilizacja szyjnego odcinka kręgosłupa, wsparciu psychicznemu i termoizolacji), sprawdzeniu składu pociągu pod względem osób poszkodowanych. 

Przybyły na miejsce ZRM po przebadaniu poszkodowanego zabrał go do szpitala w Obornikach. 

Następnie działania straży polegały na postawieniu pojazdu dostawczego na koła oraz zabezpieczaniu terenu do czasu przybycia na miejsce sprawnej lokomotywy która to przemieściła cały zestaw osobowy.


To może Cię także zainteresować:
Wydarzenia czytelnicze w SP nr 4 w Obornikach
29-latek zatrzymany z narkotykami przez dzielnicowych
Powiatowy etap Wielkopolskiej Olimpiady ”Wiedzy Konsumenckiej”

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kppsp-oborniki.pl / Sporządził: asp. Łukasz Kaźmierczak Zdjęcia: asp. sztab. Maciej Krasowski

Komentarze