Co się dzieje w Poznaniu w maju? Sprawdź wydarzenia na majówkę

31.03.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Czas wyjść ze społecznej izolacji i zaplanować wyjścia na majowe wydarzenia w Poznaniu. Co ciekawego będzie działo się w stolicy Wielkopolski? Zobacz przegląd najciekawszych imprez w Poznaniu zaplanowanych na maj 2021 i już dziś zarezerwuj bilety.

 

Koncert alternatywnych brzmień, stand-up a może libretto operowe? Bez względu na Twoje zainteresowania z pewnością znajdziesz ciekawe wydarzenia w Poznaniu, na które zechcesz się wybrać w jeden z majowych wieczorów. Poniżej znajdziesz wybór kilku najciekawszych – sprawdź, co się dzieje w Poznaniu.

1 maja – Poznań wydarzenia – koncert Metronomy

W pierwszy dzień maja zagra brytyjski zespół Metronomy, który obecny jest na scenie ponad 20 lat. Obecnie w składzie: Joseph Mount, Oscar Cash, Anna Prior, Olugbenga Adelekan i Michael Lovett. Znasz ich zapewne z kawałków „The Bay” „Heartbreaker” oraz „The Look”, a teraz możesz ich posłuchać na żywo w poznańskiej Tamie, gdzie będą promować najnowszy album „Metronomy Forever”. Start 21:00. Uwaga! Koncert Metronomy zaplanowano również na ostatni dzień kwietnia, więc łatwiej wybrać dogodną datę.

8 maja – gratka dla miłośników Rzymskiej Opery Kameralnej

The 3 Tenors & Soprano to niezwykle wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają miłośnicy opery. Koncert został przeniesiony z listopada 2020 i jest na co czekać – w Kościele Ewangelicko-Augsburskim wystąpią trzej światowej sławy włoscy tenorzy: Plácido Domingo, José Carreras oraz Luciano Pavarotti. Dołączy do nich charyzmatyczna sopranistka. Usłyszysz arie operowe z „Tosca”, „La Traviata, „Rigletto” i „Turandot”, pełne emocji melodie filmowe oraz pieśni neapolitańskie, takie jak „O sole mio”, „Mamma”, „Torna a surriento”. Czeka nas niesamowity wieczór z Rzymską Operą Kameralną. Trzeba spieszyć się z rezerwacją miejsc, bo wydarzenie cieszy się dużą popularnością.

14 maja – Janus Rasmussen, czyli świetna impreza w Poznaniu

Musiał minąć aż i dokładnie rok, aby minęły obostrzenia i koncert mógł się odbyć.14 maja 2021 wystąpi w poznańskiej Tamie Janus Rasmussen, który od 10 lat współtworzy znaną formację Kiasmos. Tym razem zaprezentuje jednak solowe wydanie – płytę Vin. Autorska elektronika momentami brzmi bardzo surowo, ale z pewnością interesująco. Warto już dziś zarezerwować czas i bilety, by nie ominąć tego wydarzenia w Poznaniu.

22 maja – Comedy Talent Show Komik 2020

Jeśli lubisz się pośmiać z niekoniecznie wyrafinowanego, ale na pewno dobrego żartu, nie możesz ominąć Comedy Talent Show Komik. Stand-uperzy czekali dobrych kilka miesięcy, aby móc rywalizować na scenie o główną nagrodę 30 tysięcy złotych. Impreza odbywa się w 10 miastach w Polsce i polega na tym, że 100 komików rywalizuje o tytuł najlepszego i nagrodę główną. O tym, kto wygra decyduje publiczność, głosując na najzabawniejszego komika. Występ każdego komika trwa 7 minut, a imprezę prowadzą równie zabawni Bilguun Ariunbaatar i Arkadiusz Pan Pawłowski Każdy bilet daje możliwość oddania głosu na faworyta. 2 godziny śmiechu gwarantowane!

Do zobaczenia na najlepszych imprezach w Poznaniu.

 

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: artykuł partnera

Komentarze