Gmina Oborniki ma nowego partnera

07.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#partner   #miasto   #oborniki   

W piątek, 30 czerwca Burmistrz Obornik Tomasz Szrama w dalekiej Gruzji podpisał umowę partnerską, na mocy której położone nad Morzem Czarnym Kobuleti stało się nowym miastem partnerskim Obornik.

 

W myśl podpisanego porozumienia Oborniki i Kobuleti połączy współpraca w dziedzinie wymiany wartości kulturalnych i kulturowych oraz doświadczeń w pracy samorządowej. W zakresie oświaty obie strony zobowiązały się do bezpośredniej współpracy miedzy szkołami wszelkich typów, w tym wymiany młodzieży i nauczycieli. Włodarze zobowiązali się również wspierać rozwój regionalnej turystyki oraz współpracę miejscowych przedsiębiorstw, instytucji, fundacji i organizacji. Zadeklarowali pomoc mieszkającej na terenie miasta Kobuleti mniejszości polskiej w zachowaniu tożsamości narodowej, a na terenie Gminy Oborniki mniejszości gruzińskiej.

Kobuleti to miasto w Gruzji, malowniczo położone w Adżarii, nad Morzem Czarnym, ok. 25 km na północny wschód od Batumi. To drugie najludniejsze miasto w Adżarii, według danych z 2014 roku zamieszkuje je niespełna 20 tys. osób. Miasto rozciąga się na odcinku 12 km wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Miasto jest uzdrowiskiem – leczy się tam choroby układu krążenia, nerwowego i oddechowego.

Obornicką delegację przyjęto z ogromną gościnnością, specjalnie dla nas przygotowano ciekawe programy artystyczne, częstowano lokalnymi specjałami. Burmistrzowie zwiedzili tamtejszą szkołę, która już dziś podejmuje współpracę z Zespołem Szkół w Objezierzu.

 

To może Cię także zainteresować:
Już wkrótce ruszy termomodernizacja
Meksyk w OOK
Już wkrótce nowa przychodnia w Popówku

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze