I Bieg Charytatywny dla Kubusia

16.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #bieg   #pomoc   #nienawiszcz   #rogoźno   

W minioną niedzielę, 10 marca, mimo przenikliwego chłodu na plaży w Nienawiszczu grupa prawie 100 biegaczy stanęła na starcie I Biegu Charytatywnego dla Kubusia.

 

Kubuś Wróblewski, który za miesiąc będzie obchodził 2 urodziny, przyszedł na świat z zespołem Downa i ubytkiem przegrody międzykomorowej. Rogozińska Grupa Morsów zainicjowała starania o bieg charytatywny, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Kubusia. Organizacji tego wydarzenia podjął się Urząd Miejski w Rogoźnie wraz z rogozińskimi morsami. 

Pięciokilometrowa trasa biegła brzegiem Jeziora Nienawiszcz Duży. Honorowy strzał z pistoletu oznaczający start biegu oddał Burmistrz Rogoźna, Roman Szuberski, w asyście Renaty Tomaszewskiej - Przewodniczącej Rady Powiatu Obornickiego. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych i momentami błotnistej trasy, biegaczom udało się trzymać świetne tempo. Pierwszy na mecie zameldował się Marcin Kapela (czas 18:54), tuż za nim na metę wbiegł Marek Półtorak (19:11) a trzecie miejsce zajął Michał Gokiert (19:18). Świetnie pobiegły też panie, spośród których bezkonkurencyjna okazała się Natalia Kokot (22:07, 9. w klasyfikacji generalnej!). Druga była Beata Deckert (24:27), trzecia – Katarzyna Bartoszek (24:44). 

Każdego biegacza na mecie witał Kubuś z mamą w towarzystwie sołtysek Nienawiszcza i Studzieńca, Krystyny Pyssy i Ewy Wysockiej, które wręczały pamiątkowe medale przygotowane specjalnie na tę imprezę. Tuż po zawodach można było zasiąść przy wspólnym stole biesiadnym, racząc się kiełbasą z ogniska i słodkim poczęstunkiem. Końcowym akcentem wydarzenia była wspólna kąpiel w jeziorze pomysłodawców spotkania, czyli rogozińskich morsów. 

W trakcie zawodów przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy pod patronatem fundacji „Złotowianka”. Dzięki tej akcji udało się wesprzeć koszty leczenia Kubusia kwotą 4320 zł. 

Dziękujemy wszystkim za udział w biegu, za wsparcie organizacyjne a Kubusiowi i jego rodzicom życzymy zdrowia i wytrwałości w trakcie rehabilitacji.


To może Cię także zainteresować:
Dachowanie w Pruścach
Nagrody Starosty dla najlepszych absolwentów
Zimowy Turniej Brydża Sportowego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: rogozno.pl | foto: rogozno.pl / MG/NP

Komentarze