Jak wybrać domek dla lalek

25.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Są zabawki, które nigdy nie wychodzą z mody. Drewniane domki dla lalek od lat należą do kanonu artykułów dla najmłodszych, bez którego nie wyobrażamy sobie dziecięcego pokoju. Jak wybrać domek, aby był wiernym towarzyszem zabaw?

 

Wygląd jak z żurnala

Dzieci pragną, aby otaczano je pięknymi przedmiotami o stonowanej stylistyce i jasnych barwach. Dlatego też drewniane domki dla lalek powinny posiadać wnętrza, które charakteryzuje łagodny nastrój i przyjemne wzornictwo. Spokojne barwy, pastelowe motywy i bajkowo wykończone meble – to wszystko zachwyci nawet bardzo wymagającą dziewczynkę.

Realistyczne dodatki

Każda mała, przyszła gospodyni domowa marzy, aby jej domek dla lalek był jak najwierniejszą kopią prawdziwego domu. Dlatego oglądając drewniane domki dla lalek należy zwracać uwagę, czy mają wszystkie niezbędne sprzęty. Meble do sypialni i salonu, kuchnia wyposażona w sprzęt AGD, łazienka z ogromną wanną – ich obecność zostanie bacznie zweryfikowana przez dziecko. Im więcej elementów wyposażenia, tym mamy gwarancję lepszej zabawy. Dziewczynki uwielbiają na nowo aranżować przestrzenie i zmieniać dekoracje, trzeba więc dać im pole do popisu.

Rozmiar ma znaczenie

Drewniane domki dla lalek niewielkich rozmiarów nie robią tak spektakularnego wrażenia jak te, które są bardzo wysokie i przestrzenne. Ważnym jest, aby domek był wielopiętrowy i posiadał efektowne schody. Dobrze też, jeżeli projekt architektoniczny przewidział rozległy taras. Nie wspominając już o basenie i  części ogrodowej. Rozmaite pomieszczenia i znaczniejsza powierzchni daje większe możliwości interakcji i odgrywania scenariuszy zabaw.

Bezpieczeństwo

Oczywistym jest, że drewniane domki dla lalek muszą spełniać odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Elementy nie mogą być zbyt małe, aby nikt przez przypadek ich nie połknął. Dodatkowo całość musi być szalenie solidnie wykonana. Farby, które wykorzystuje się do malowania domków, powinny być przyjazne środowisku. Jeżeli wszystkie te kryteria są spełnione, nic nie stoi na przeszkodzie przed rozpoczęciem świetnej zabawy.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red.

Komentarze