Jechali za szybko, stracili prawo jazdy

15.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #auto   #prędkość   #prawo jazdy   #oborniki   #rogoźno   

Policjanci obornickiej drogówki tylko w minioną niedzielę zatrzymali 4 prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Tylko w minioną niedzielę 10 lutego br. policjanci z obornickiej drogówki zatrzymali aż 4 uprawnienia do kierowania. 

Pierwszym kierowcą, który stracił prawo jazdy był 53-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego, kierujący osobowym samochodem marki Renault. Został zatrzymany przez patrol drogówki na terenie gminy Oborniki tuż po godzinie 8:00. Pomiar prędkości wskazał u niego 105 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. 

Nieco ponad godzinę później do kontroli drogowej zatrzymany został 71-letni mieszkaniec Konina. Kierujący pojazdem marki Subaru nie zważając na ograniczenie prędkości w terenie zbudowanym pędził przez jedną z miejscowości gminy Oborniki mając 102km/h. 

Tuż po godzinie 13:00 policjanci obornickiej drogówki patrolując gminę Rogoźno nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zauważyli kierującą pojazdem marki VW, która nie zważając na obowiązujące przepisy i teren zabudowany jechała z prędkości 123 km/h. Chwilę później 32-letnia mieszkanka powiatu wągrowieckiego została zatrzymana do kontroli drogowej. 

Ok. godz. 16:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Oborniki dokonali pomiaru prędkości jadącego przez Popówko pojazdu marki BMW. Wynik to 108 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50-tka. Kierującą była 30-letnia mieszkanka powiatu szamotulskiego. 

Wszyscy kierowcy otrzymali z rąk policjantów wysokie mandaty i punkty karne. Ich uprawnienia do kierowania zostały zatrzymane na okres 3 miesięcy. 

Przypominamy, że jeżeli w tym czasie mimo zatrzymanego prawa jazdy osoby te nadal będą prowadzić pojazd, okres ten zostanie im przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. 

Po raz kolejny policja apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy ale też innych uczestników ruchu drogowego.


To może Cię także zainteresować:
Wydarzenia czytelnicze w SP nr 4 w Obornikach
29-latek zatrzymany z narkotykami przez dzielnicowych
Powiatowy etap Wielkopolskiej Olimpiady ”Wiedzy Konsumenckiej”

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / mł. asp. Paweł Witzberg | foto: policja.pl

Komentarze