Już wkrótce przebudowa targowiska w Obornikach

13.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#projekt   #dofinansowanie   #targowisko   #burmistrz   #umowa   #oborniki   

W piątek, 3 listopada w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu burmistrz Tomasz Szrama podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy obornickiego targowiska.

 

Mimo rosnącej ilości dużych, wielkopowierzchniowych sklepów, centrów handlowych, które oprócz możliwości zakupów wszelkich towarów oferują również wiele innych atrakcji, targowiska i bazary cieszą się na szczęście niemalejącym powodzeniem. Obornickie targowisko ożywa w każdy czwartek, kiedy to trudno przejechać chociażby ulicą Chłopską, czy znaleźć miejsce parkingowe. Robienie zakupów w czwartki na targu to w wielu rodzinach tradycja, a przede wszystkim okazja do nabycia zdrowszych, czy tańszych produktów od rodzimych producentów. To dzięki takim targowiskom wiele osób ma pracę, rozwija się drobna przedsiębiorczość, a rolnikom czwartkowy targ umożliwia zbyt swoich produktów.

Stan obornickiego targowiska nie spełnia niestety nie tylko norm estetycznych, ale także bezpieczeństwa i komfortu, zarówno handlujących jaki i kupujących. Dlatego Gmina Oborniki zauważające te problemy, przystąpiła do prac projektowych i przygotowawczych, których efektem ma być nowoczesny plac handlowy, wyposażony w to wszystko, co jest niezbędne w osiągnięciu poziomu na miarę XXI w.

Przygotowany projekt zakłada przebudowę istniejącego budynku administracyjno-socjalnego, rozbiórkę mniejszego budynku, który dzisiaj pełni rolę przebieralni, budowę zadaszonych wiat handlowych o łącznej ilości 163 stanowisk. Ponadto planuję się wyznaczenie ścieżek pieszych, dróg manewrowych o raz dogodnych dojść z ulicy Chłopskiej. W projekcie ujęto przebudowę sieci kanalizacji deszczowej oraz modernizację oświetlenia. Całość ma być również objęta monitoringiem.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Twardowskiego
Już wkrótce nowa przychodnia w Popówku
XLVI Sesja Rady Miejskiej Oborniki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze