Kierowała w stanie nietrzeźwości

08.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #alkohol   #auto   #oborniki   

6 listopada br. krótko po północy funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach podczas patrolu miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującą osobowym Oplem. Badanie trzeźwości wykazało, że kobieta zasiadła za kierownicą mimo wcześniej wypitego alkoholu. Za swój czyn odpowie przed Sądem.

 

Było już po północy 6 listopada br. na jednej z ulic Obornik kiedy w trakcie pełnionej służby patrolowej oborniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Opel. Podczas czynności z uwagi na wyczuwalną woń alkoholu kobieta została sprawdzona pod kątem trzeźwości. Jak się okazało 43 – letnia mieszkanka powiatu wągrowieckiego miała niespełna 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zostało jej zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo już wkrótce odpowie przed sądem. Grozi jej do 2 lat więzienia.

Niestety to już kolejna liczba w policyjnych statystykach obrazujących nieodpowiedzialnych kierowców i brak poszanowania nie tylko prawa ale przede wszystkim ludzkiego życia i zdrowia. Pomimo licznych apeli i kampanii społecznych nadal zdarzają się osoby siadające za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto Sąd może orzec zakaz kierowania pojazdami do 10 lat. W przypadku, gdy kierujący w przeszłości odpowiadał już za powyższy czyn i został prawomocnie skazany, wówczas kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Jednocześnie kierujemy gorący apel do kierowców, aby za kierownicę sprawnych technicznie pojazdów wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. W przypadku wątpliwości co do własnej trzeźwości zanim usiądziemy za kierownicą zbadajmy swoją trzeźwość. W tym celu można udać się do najbliższej jednostki Policji i skorzystać z alkomatu.

Ważne jest również to, by nie być obojętnym, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę. Należy w miarę możliwości nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem. Kiedy okaże się to bezskuteczne niezwłocznie należy powiadomić Policję. Nasza zdecydowana reakcja i brak zgody na jazdę w stanie nietrzeźwości może zapobiec tragedii często wielu rodzin.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Twardowskiego
Już wkrótce nowa przychodnia w Popówku
XLVI Sesja Rady Miejskiej Oborniki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / (PWi) | foto: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze