Koniec problemów! Od poniedziałku rusza komunikacja

25.07.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#komunikacja   #autobus   #sesja   #rada miejska   #oborniki   

W czwartek, 18 lipca w trasę nie wyjechał żaden z autobusów gminnej komunikacji. Obsługująca nas firma Warbus – poprzedniego dnia wieczorem – poinformowała bowiem, że w związku z problemami finansowymi zawiesza kursy. Władze gminy przystąpiły natychmiast do prac nad wdrożeniem planu awaryjnego. Już tego samego dnia wszczęto rozmowy z potencjalnymi przewoźnikami, którzy objęliby zadania organizacji przewozów, po zerwaniu umowy z poprzednikiem. Warunkiem koniecznym postawionym przez gminę, było uruchomienie przewozów już od poniedziałku 29 lipca.

 

W dialogu udział wzięły trzy firmy, z których jednak ostatecznie ofertę przedstawiła tylko jedna. W konsekwencji zdecydowano o możliwości współpracy z firmą Arriva Bus Transport Polska, która prowadzi działalność przewozową od roku 1998 i jest jedynym w Polsce operatorem świadczącym usługi kolejowe i autobusowe na liniach miejskich, regionalnych i dalekobieżnych. 

W obszarze regionalnej komunikacji autobusowej, Arriva funkcjonuje obecnie w obrębie 4 oddziałów w Polsce – Torunia, Chełmna, Kołobrzegu i Tczewa, jest również zaufanym partnerem w komunikacji miejskiej, realizuje kontrakty dla Elbląga, Grudziądza i Warszawy, operując łączenie ponad 120 autobusami miejskimi. Od czerwca 2013 firma jest częścią Grupy Arriva, która świadczy usługi transportu pasażerskiego w 14 krajach Europy, zatrudniając ponad 60 tys. pracowników i realizując każdego roku 2,4 mld przewozów pasażerskich. 

Zmiany w umowie, wymagały jednak zatwierdzenia przez Radę Miejską, która w środę, 24 lipca w trybie pilnym została zwołana na nadzwyczajną sesję. Radni podjęli decyzję dotyczącą zabezpieczenia środków na uruchomienie komunikacji i przewozy do końca bieżącego roku oraz na rok 2020 – do momentu rozstrzygnięcia postępowań przetargowych. Po pozytywnej decyzji rady, tego samego dnia Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę z przewoźnikiem. Firmę Arriva reprezentował pełnomocnik spółki, menadżer projektu Grzegorz Janoska. 

Dla oborniczan podpisana umowa oznacza koniec komunikacyjnego kryzysu już w najbliższy poniedziałek, 29 lipca. Wtedy to w trasy znów wyjadą autobusy. Ponadto umowa zapewnia utrzymanie dotychczasowych cen biletów i zachowanie wszelkich dostępnych ulg, w tym darmowej komunikacji dla osób posiadających Obornicką Kartę Seniora. 

Zmianie nie ulegną też znacząco rozkłady jazdy, spółka przewiduje bowiem jedynie drobne korekty godzinowe. Szczegółowe rozkłady poznamy do końca tygodnia.


To może Cię także zainteresować:
Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy
Dzień Edukacji Narodowej w Obornikach
Nowa altana już wkrótce w Bąblinie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl

Komentarze