"Kręci mnie bezpieczeństwo - bezpiecznie nad wodą"

08.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #bezpieczeństwo   #woda   #wakacje   #rogoźno   

24 czerwca 2017 r. na zaproszenie Stowarzyszenia „NATURA BUDZISZEWKO” Komenda Powiatowa PSP w Obornikach przeprowadziła prelekcją dotyczącą spędzania wolnego czasu nad wodą oraz biwaku.

 

„Jak się zachowywać, by wakacje były bezpieczne” to priorytetowy temat, który przedstawiali wspólnie: funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach mł. bryg. Marek Wiktorski, oraz ratownicy rogozińskiego oddziału WOPR.

Podczas pikniku prelegenci przypomnieli mieszkańcom okolicznych miejscowości o najważniejszych aspektach z zakresu bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą czy biwaku. Poruszono kwestie alarmowania służb ratunkowych oraz jak zachować się w sytuacji, gdy na plaży zgubi się dziecko.

Kampania profilatyczno - edukacyjna przygotowująca najmłodszych do uprawiania bezpiecznej rekreacji wodnej i rozważnego korzystania z kąpielisk podczas zbliżających się wakacji zgromadziła ponad 320-tu słuchaczy w przedziale wiekowym od 2 do – 80-ciu lat.

 

To może Cię także zainteresować:
Opel Mokka dla ryczywolskiego rewiru dzielnicowych
Pracowity dzień obornickich strażaków
Nowy radiowóz dla obornickich policjantów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kppsp-oborniki.pl / Sporządził: mł. bryg. Marek WiktorskiZdjęcia: Stowarzyszenie Natura Budziszewko

Komentarze