Kursy komputerowe dla seniorów

16.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#senior   #kurs   #komputer   #informatyka   #oborniki   

W lutym rozpoczął się kurs komputerowy – w ramach projektu: „CYFROWA WIELKOPOLSKA”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Do projektu przystąpiła Gmina Oborniki na wniosek Obornickiej Rady Seniorów. Na czas zajęć, Burmistrz Tomasz Szrama, zapewnił uczestnikom bezpłatnie lokal. W kursie biorą udział oborniccy seniorzy, którzy ukończyli 65 lat.

 

Zajęcia odbywają się w 3 grupach roboczych, każda grupa liczy 10 osób: 

I grupa odbywa zajęcia we wtorek i czwartek od godziny 9.30 – 12.45,

II grupa również we wtorek i czwartek od godziny 13.00 – 17.00. 

Grupa III spotyka się na zajęciach w piątki od godziny 9.00 – 14.15. 

Każdy z uczestników w ramach 60 godzin kursu pozna praktyczne umiejętności obsługi komputera, telefonu oraz Internetu. W tracie trwania kursu, będą prowadzone zajęcia animacyjne, pozwalające na obróbkę cyfrowej fotografii oraz wykonanie krótkich filmów. Zajęcia animacyjne będą odbywać się również w plenerze – umiejętność fotografowania oraz praktycznego zastosowania w praktyce i obejmować będą dodatkowo 15 godzin. 

Grupa I i II kończy zajęcia w dniu 23 kwietnia, a grupa III 21 czerwca. 

Zajęcia prowadzi bardzo dobrze przygotowany trener – Maciej Szulc. Seniorzy uczestniczący w szkoleniu są bardzo zadowoleni. Prowadzący w sposób przystępny i praktyczny przekazuje im wiedzę praktyczną, z której skorzystają w codziennym życiu. Na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzyma Certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu oraz tablet na własność, aby móc wdrażać umiejętności zdobyte w trakcie kursu.


To może Cię także zainteresować:
"Narkotyki i dopalacze zabijają" - spotkanie ze strażakami
Nowa inwestycja w gminie Oborniki
74. rocznica wyzwolenia Emmen

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze