Lekcja z udziałem technika kryminalistyki

24.10.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #szkoła   #uczeń   #objezierze   #oborniki   

W miniony wtorek uczniowie klas o profilu policyjnym Zespołu Szkół w Objezierzu w ramach realizowanego projektu uczestniczyli w lekcji z dziedziny policyjnej kryminalistyki. O tajnikach swojej służby opowiedział technik kryminalistyki Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.

 

22 października br. w Zespole Szkół w Objezierzu uczniowie klas o profilu policyjnym mieli okazję poznać pracę kryminalistyczną Policji opowiedzianą od kuchni. 

Podczas spotkania z technikiem kryminalistyki obornickiej Policji młodzież pogłębiła swoją wiedzę m.in. na temat tego co to jest ślad, jakie znamy rodzaje śladów i w jaki sposób dokonuje się ich procesowego zabezpieczania. Uczniowie dowiedzieli się, że dokładna praca technika kryminalistyki pozwala poznać sposób działania sprawcy. Istotą jego pracy jest to, że właściwie zabrany materiał dowodowy na miejscu zdarzenia pozwala nie tylko odtworzyć zdarzenie, ale też udowodnić winę przestępcy. 

Funkcjonariusz opowiedział o specyfice swojej służby i wykorzystywanym w tym zakresie specjalistycznym sprzęcie. Uwagę młodych ludzi zwróciła specjalistyczna walizka pełna różnorakich pędzli, wymazówek, proszków i narzędzi. W czasie trwania lekcji technik kryminalistyki dokonał ujawnienia i zabezpieczenia przykładowych śladów daktyloskopijnych. Zostały one najpierw ujawnione przy pomocy proszków kryminalistycznych, a następnie zabezpieczane przy użyciu specjalnych folii daktyloskopijnych. 

Pełna ciekawych wiadomości lekcja obfitowała także w wiele pytań dot. codziennej pracy technika kryminalistyki oraz szczególnych zdarzeń kryminalnych. Dla wszystkich uczestników spotkania powyższe zajęcia były niewątpliwie ciekawym doświadczeniem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach na stałe współpracują z klasami, w których realizowany jest program o profilu policyjnym. Policjanci wspomagają uczniów swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu młodzież nabywa wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a także poznaje specyfikę pracy mundurowych. Działania promujące zawód policjanta wpisują się także w policyjną akcję „Zostań jednym z nas”.To może Cię także zainteresować:
Dzień Babci i Dziadka w PZERiI
Spotkanie noworoczne Cechu Rzemiosł Różnych
Zatrzymano podejrzanego o rozbój w sklepie monopolowym

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / mł. asp. Paweł Witzberg

Komentarze