Meble ogrodowe z palet - jak zrobić?

30.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom & ogród   #ogród   #architektura ogrodowa   #meble ogrodowe   #palety   #diy   

Czy już od dłuższego czasu zastanawiasz się w jaki sposób możesz wykonać samodzielnie meble? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe i do tego celu, wcale nie będziesz potrzebować skomplikowanych materiałów. Ponieważ w zupełności wystarczą Ci wtedy zwykłe, drewniane palety.

 

Materiały potrzebne do wykonania mebli ogrodowych

Już wiesz, że podstawowym surowcem, na podstawie którego będziesz wykonywał meble ogrodowe, jest drewniana paleta. Ale pamiętaj jednak, że oprócz tego, warto wspomnieć również o innych materiałach, które może nie są aż tak widoczne, ale bez nich nie jest możliwy w ogóle montaż mebli ogrodowych.

Palety - Obecnie jesteśmy wymienić co najmniej kilka rodzajów palet. Wśród nich znajduje się najbardziej popularna - tzw. europaleta. Palety są zróżnicowane przede wszystkim pod względem gabarytów. Dlatego można wymienić między innymi palety o wymiarach: 800 mm x 1200 mm, 1200 mm x 1000 mm, 1000 mm x 1200 mm, i wreszcie 800 mm x 600 mm. Zatem mamy do czynienia z naprawdę szerokim zakresem możliwości. Wybierając większe palety, bez większego problemu, jednocześnie możesz wykonać z nich kanapy, łóżka, lub sofy ogrodowe. Natomiast z mniejszych palet, doskonale poradzisz sobie między innymi ze skomponowaniem takich mebli, jak ławy, stoliki, skrzynie lub regały.

Farba do drewna  - Być może, masz już plan na stylizację mebli ogrodowych wykonanych z palet. Jeżeli zdecydowałeś się na to, by były one w konkretnym kolorze, warto w takim razie zastanowić się także nad wyborem odpowiedniej farby do drewna. Okazuje się, że w tym przypadku mamy również wiele możliwości do wypróbowania. Wśród nich wymienia się między innymi tradycyjne farby akrylowe, jak i również farby kredowe, które w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. Jednak oczywiście należy liczyć się również z tym, że w sklepach możemy dostać specjalistyczną farbę przeznaczoną wyłącznie do drewna. W takich okolicznościach nie musimy się martwić tym, by w jakiś szczególny sposób przygotować powierzchnię do malowania, zwłaszcza, jeżeli palety były już wcześniej malowane.

Środki do impregnowania drewna - na pewno bardzo dużą uwagę należy poświęcić środkom przeznaczonym do impregnowania drewna. Wśród nich wymienia się różnego rodzaju drewnochrony, lakierobejce, lakiery, czy też lazury. Każdy specyfik wyróżnia się odpowiednimi właściwościami. Jednak ich najważniejszym zadaniem zawsze będzie odpowiednia ochrona drewna przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi. Szczególnie przed wilgocią, promieniami słonecznymi, a także zmianami temperatury.

Łączniki do drewna i inne - gwoździe, wkręty, śrubki, łączniki, zawiasy, a także wiele innych tego typu elementy, oczywiście są w pierwszej kolejności odpowiedzialne za odpowiednie łączenie palet ze sobą lub z innymi materiałami. Takie detale, chociaż w ogóle nie rzucają się w oczy, muszą być koniecznie wytrzymałe. Inaczej bardzo szybko się konstrukcja będzie mogła rozpaść.

Gotowe meble, czy konstrukcje według własnego uznania?

Czasami zdarza się tak, iż meble które planujemy sobie wykonać, znajdują się nieco poza zasięgiem naszych możliwości. Niektóre osoby, mimo najszczerszych chęci, nie posiadają odpowiednich zdolności manualnych. Chociaż rzeczywiście w tym przypadku, nie trzeba wykazywać się wyjątkowymi talentami, to jednak trzeba mieć chociaż odrobię samozaparcia, a także nieco wolnego czasu, żeby się wszystkim najzwyczajniej w świecie zająć.

Jeżeli już wiesz, że przygotowywanie mebli z palet, nie jest dla Ciebie, ale jednak pod żadnym pozorem nie chcesz rezygnować z wygodnych mebli ogrodowych, zawsze tak naprawdę ciekawe modele możesz zakupić między innymi w tym miejscu – np. w Ogrodolandii. Jest to sklep internetowy, w którym znajdują się dosłownie wszystkie najmodniejsze trendy. W takim razie zamówione przez Ciebie meble ogrodowe (https://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe), będą nie tylko wyjątkowo wygodne, ale również idealnie będą zgrywały się z nowoczesną architekturą. Dobierając taki komplet mebli ogrodowych na swój taras, na pewno warto spełnić ten aspekt.

To może Cię także zainteresować:
Ogródki działkowe dofinansowane
Cztery triki, które odmienią Twój balkon
Rodzinne ogródki działkowe dostaną wsparcie z Gminy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: ogrodolandia

Komentarze