Medal Opiekuna Miejsc Pamięci dla Jerzego Straszewskiego

11.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#medal   #odznaczenie   #oborniki   

Jerzy Straszewski od wielu lat stara się ratować od zapomnienia historię ludzi, którzy w szczególny sposób wpłynęli na los Obornik. Fascynuje go historia dotycząca życiorysów wybitnych postaci pochowanych na obornickim cmentarzu. Prowadzi działalność publicystyczną, jest autorem wielu artykułów historycznych. Jest inicjatorem odnowy zapomnianych pomników. Sam je odnajduje i dba o nie. Z jego inicjatywy odnawiane są tablice zapomnianych grobów i mogił. Wspierał i pomagał przy odbudowie pomnika Powstańców Wielkopolskich.

 

W uznaniu zasług dla idei pamięci narodowej Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadał Jerzemu Straszewskiemu medal „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”. Pismo potwierdzające nadanie medalu wręczył we wtorek, 9 lutego Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. 

Medal ze względu na aktualną sytuacje pandemiczną zostanie wręczony na gali w późniejszym terminie.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa remont ulicy Szkolnej
Wznowiono prace przy kolejnej inwestycji
Rusza Fyrtel Rzemieślniczy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl

Komentarze