Monitoring sytuacji hydrologicznej

22.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #woda   #lód   #podtopienia   #powiat obornicki   

Aktualna prognoza warunków meteorologicznych i hydrologicznych wskazuje na dynamiczne podnoszenie się stanów rzek oraz innych cieków wodnych. Tym samym na terenie powiatu obornickiego mogą lokalnie wystąpić podtopienia.

 

W związku z powyższym strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach dokonali sprawdzenia miejsc wodowania sprzętu pływającego na rzece Warcie przy ulicy Wodnej w Obornikach oraz w Kiszewie w miejscu nieczynnej dziś przeprawy promowej.

Ponadto dokonano sprawdzenia specjalistycznego sprzętu i dodatkowego wyposażenia w strukturach Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu obornickiego, a najważniejsze zagadnienia związane z aktualną sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną zostały przekazane samorządom oraz pozostałym służbom w dniu 18 lutego br. na Komisji Bezpieczeństwa Powiatu Obornickiego oraz w dniu 19 lutego br. podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego.

 

To może Cię także zainteresować:
Pożar drewnianej stodoły w Radomiu
Pracowity poniedziałek strażaków z powiatu obornickiego
Strażacy ćwiczyli na akwenach pokrytych lodem

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Obornikach / Sporządził: st. kpt. Dariusz Szrama

Komentarze