Na "podwójnym gazie" chciała poćwiczyć przed egzaminem

08.06.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #patrol   #kontrola   #kierowca   #nietrzeźwy   #alkohol   #prawo jazdy   #oborniki   

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego obornickiej komendy wyeliminowali z ruchu drogowego pijaną 22-latkę, która uczyła się jeździć samochodem, a obok niej trzeźwy pasażer. Teraz oboje za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

Pomimo wielu tragedii rozgrywających się na drodze i apeli o ostrożną i trzeźwą jazdę nadal zdarzają się kierowcy, którzy swoją jazdę samochodem poprzedzają piciem alkoholu. 

2 czerwca br. oborniccy policjanci patrolując ulice Obornik zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki BMW. W trakcie badania trzeźwości alkomat wskazał u niej prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 22-latka nie posiadała prawa jazdy. Obok kierującej siedział pasażer – właściciel pojazdu, który był trzeźwy i posiadał uprawnienia. 

Kobieta swoje zachowanie tłumaczyła, tym że chciała poćwiczyć jazdę przed egzaminem na prawo jazdy. Teraz oboje za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. 

Po raz kolejny policja apeluje o trzeźwą jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami. Pamiętajmy, że pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.


To może Cię także zainteresować:
Zatrzymano sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodu
Dzienny Dom Opieki Medycznej powstanie w Obornikach
Dachowanie w Pruścach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Oborniki / fot. policja.pl

Komentarze