"Narkotyki i dopalacze zabijają" - spotkanie ze strażakami

16.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #dopalacze   #narkotyki   #oborniki   

W kwietniu br. policjant z Zespołu Profilaktyki Społecznej obornickiej Policji przeprowadził cykl spotkań z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach z zakresu znajomości oraz przeciwdziałania zjawisku zażywania dopalaczy, narkotyków oraz innych środków odurzających. W trakcie szkoleń wykorzystano walizkę z atrapami środków odurzających oraz spot z kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają".

 

We współczesnym świecie narkotyki i dopalacze stały się niebezpieczną bronią wykorzystywaną w walce z ludzką wolnością, zdrowiem i życiem. Jakie są ich rodzaje, jak działają i jak wyglądają omówił mł. asp. Paweł Witzberg – funkcjonariusz Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Tym razem adresatami spotkania byli oborniccy strażacy. 

W trakcie cyklu spotkań zaprezentowane podstawowe informacje dot. zjawiska narkomani, uzależnienia, przyczyn sięgania po środki odurzające, symptomów mogących świadczyć o kontakcie z narkotykami. Istotną kwestią poruszoną w trakcie szkolenia były konsekwencje związane z zażywaniem środków odurzających w aspekcie zdrowotnym, moralnym i społecznym. W sposób znaczący podkreślono zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną. 

Podczas spotkania wykorzystano walizkę z atrapami środków odurzających i przedmiotów służących do ich zażywania. Strażacy mieli okazję zobaczyć substancje, które swoim wyglądem łudząco przypominały prawdziwe narkotyki i dopalacze. Dodatkowo można było obejrzeć różnego rodzaju przedmioty, które służą do zażywania środków odurzających lub ich przechowywania. 

Poza przygotowanymi prezentacjami multimedialnymi wykorzystano spot kampanii społecznej „Narkotyki i dopalacze zabijają”, którego inauguracja nastąpiła 2 kwietnia br. w całej Polsce. Ponadto omówiono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzie umożliwiające wskazanie miejsc zagrożonych, w tym także zjawiskiem narkomanii.


To może Cię także zainteresować:
XI Obornickie Spotkania Chórów „…Z Moniuszką w tle”
Jubileusz PGKiM
Będzie nowy dach świetlicy w Uścikówcu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / mł. asp. Paweł Witzberg | foto: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze