"Narkotyki i dopalacze zabijają"

23.02.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #szkoła   #narkotyki   #dopalacze   #profilaktyka   #oborniki   

W ramach programu prewencyjnego "Dopalacze Niszczą Życie" oraz kampanii MSWiA pn. "Narkotyki i dopalacze zabijają" funkcjonariusz Zespołu Profilaktyki Społecznej w Obornikach przeprowadził zajęcia profilaktyczne z uczniami obornickiego Liceum Ogólnokształcącego. Tematem spotkań były zagrożenia jakie niosą za sobą substancje psychoaktywne.

 

Narkotyki i dopalacze to środki, które pozwalają zmienić postrzeganie otaczającej rzeczywistości. Ten eksperyment z własnym zdrowiem i życiem często kończy się tragicznie. O skutkach ich zażywania opowiedział mł. asp. Paweł Witzberg podczas cyklu spotkań w obornikiem Liceum Ogólnokształcącego. 

Z młodzieżą rozmawiano o przyczynach sięgania po narkotyki i dopalacze oraz o skutkach zdrowotnych i społecznych podejmowania zachowań ryzykownych. Podczas prelekcji nie zapomniano o konsekwencjach prawnych jakie mogą ponieść młodzi ludzie mający kontakt z środkami odurzającymi. 

Celem podejmowanych działań było przede wszystkim uświadomienie licznych zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych.


To może Cię także zainteresować:
Zatrzymano sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodu
Dzienny Dom Opieki Medycznej powstanie w Obornikach
Dachowanie w Pruścach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Oborniki / mł. asp. Paweł Witzberg

Komentarze