Oborniki Miasto Przyjazne Firmom 2016

06.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#firma   #miasto   #oborniki   

Gmina Oborniki to niezwykłe miejsce, gdzie wielowiekowa tradycja łączy się z nowoczesnością. Siłą gospodarczą gminy jest ponad 2500 małych i średnich przedsiębiorstw, które najliczniej powstawały w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

 

Dziś mają one już ugruntowaną pozycję, stale jednak udoskonalają swoje technologie, zdobywają certyfikaty potwierdzające jakość wyrobów, doskonale radzą sobie również na rynkach europejskich. Atrakcyjną lokalizację oraz przyjazne warunki rozwoju doceniły także duże, światowe marki, jak DT SWISS, SSAB Ruukki, czy CEDC, szczycące się najwyższą jakością oferowanych produktów i to właśnie tu rozwinęły one z sukcesem swoją produkcję. W Obornikach niezwykle silnie rozwinięta jest branża tapicerska. Obornickie meble, dzięki swej bogatej tradycji i doskonałej jakości są pożądanym produktem w wielu krajach europejskich. Gwarantem sukcesu dużych zakładów produkcyjnych jest również wykwalifikowana kadra pracownicza.

Oborniki nie zwalniają tempa, tylko w 2016 roku liczba przedsiębiorstw zwiększyła się o 57 firm. Przedsiębiorczą aktywność Gminy Oborniki docenił Instytut Europejskiego Biznesu i Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” przyznając tytuł Miasto Przyjazne Firmom 2016. Oborniki są jednym z nielicznych miast, które spełniło kryterium tego tytułu.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Twardowskiego
Już wkrótce nowa przychodnia w Popówku
XLVI Sesja Rady Miejskiej Oborniki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze