Od lipca za parkowanie zapłacisz kartą

19.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#parkowanie   #pieniądze   #karta   #oborniki   

3 lipca zacznie obowiązywać nowa umowa na obsługę płatnej strefy parkowania. Po przetargu przez kolejne 3,5 roku operatorem strefy będzie firma Projekt Parking. W ramach nowej umowy ma ona zapewnić zupełnie nowe, wyprodukowane w roku 2017 parkomaty z możliwością płatności za parkowanie za pomocą bilonu, lub karty bankomatowej.

 

W umowie zawarte zostały również zmiany, ujęte w uchwale Rady Miejskiej z 26 kwietnia. Od lipca mieszkańcy zameldowani na stałe, lub czasowo przy ulicach objętych strefą płatnego parkowania będą mieli możliwość wykupienia dla swych pojazdów abonamentu kwartalnego (w cenie 50 zł) lub półrocznego (100 zł). Jednocześnie nadal będzie można wykupić abonament miesięczny ( w cenie 20 zł).

Drugą ważna zmianą, która ucieszy kierowców – seniorów jest wprowadzenie karty abonamentowej z bonifikatą dla seniorów – 50% wartości miesięcznej, kwartalnej lub półrocznej karty. Kartę abonamentową z bonifikatą dla pojazdu seniora może uzyskać i posługiwać się nią wyłącznie senior posiadający Obornicką Kartę Seniora wydaną przez Burmistrza Obornik. Karta abonamentowa uprawnia do skorzystania z 50% bonifikaty na wszystkie dostępne abonamenty z wyłączeniem kart abonamentowych „N+”.

Ponadto w uchwale uszczegółowiono zasady porządkowe w strefie płatnego parkowania, związane m.in. z wydawaniem kart abonamentowych w tym również karty N+, wystawianiem opłat dodatkowych, itp.

 

To może Cię także zainteresować:
Obornicka Orkiestra Dęta zagrała dla Prymasa Polski
Mniej przestępstw kryminalnych, wyższa skuteczność policji
Oborniki: 26 Finał WOŚP

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze