Piękny mural promuje Gminę Ryczywół

06.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#mural   #ryczywół   

27. października 2017 r. z udziałem mieszkańców Ryczywołu i osób zaangażowanych w realizację zadania, którego mierzalnym efektem jest piękny historyczny mural, uroczyście zakończono prace projektowe.

 

Spotkanie rozpoczęło się w późnych godzinach popołudniowych na Placu 1 Maja przy budynku nr 23, gdzie za zgodą wspólnoty mieszkańców namalowany został realistyczny obraz przeniesiony ze starego zdjęcia z prywatnych zbiorów jednej z mieszkanek Ryczywołu. Obok muralu umieszczono tablicę informacyjną tej treści:

„Mural obrazujący międzywojenne wnętrze mieszczącego się niegdyś w tym budynku banku powstał w ramach projektu Ścieżka historyczna domami malowana, czyli „Mural maluję - moją wioskę promuję”.

Przedsięwzięcie, którego inicjatorkami była Grupa Nieformalna RYCZYWOLANKI (Asia, Ewa i Renata) zostało zrealizowane pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Gimnazjum Im. Jana Pawła II w Ryczywole.

Wsparcia udzieliło sołectwo Ryczywół, sponsorzy oraz wspólnota mieszkaniowa budynku.

Ideą projektu było przedstawienie w niebanalny sposób historii Ryczywołu. Wiele domów i miejsc w Ryczywole określamy nazwami nawiązującymi do ich dawniejszych funkcji. Ten i kolejne murale mają je przypominać.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2017”.

Wszystkim zgromadzonym w imieniu Ryczywolanek dziękowała R. Gembiak – Binkiewicz, która z radością mówiła o aktywności wielu osób szczerze zaangażowanych w ten projekt. Nie zapomniała o młodzieży, dla której tak pomyślana praca była nowym i zapewne ciekawym doświadczeniem. Wspólny spacer do Gminnego Ośrodka Kultury nieoczekiwanie zaowocował spotkaniami ze starszymi mieszkańcami Ryczywołu, którzy również dołączyli do zgromadzonych w sali GOK, by obejrzeć prezentację przygotowaną przez gimnazjalistów. Pojawiły się w niej zdjęcia budynków z ciekawą przeszłością, stanowiących doskonałe miejsce na kolejne historyczne murale. Wśród zaproszonych gości znaleźli się byli i obecni pracownicy ryczywolskiego banku. Były wspomnienia, oglądanie dawnych kronik i zdjęć, inspirujące rozmowy i satysfakcjonujące realizatorów projektu poczucie wspólnoty i dumy.

Zdecydowano o podjęciu kolejnych prób pozyskania środków, które umożliwią powstanie murali w niecodzienny sposób ilustrujących przeszłość Ryczywołu.

 

To może Cię także zainteresować:
Wkrótce otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Ryczywole
Kolejny rekord WOŚP pobity!
Kolejne progi zwalniające w Gminie Ryczywół

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: ryczywol.pl

Komentarze