Pijana matka wiozła dzieci samochodem

29.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #nietrzeźwy   #alkohol   #auto   #dzieci   #oborniki   

Policjanci z Obornik zatrzymali 28-letnią kobietę, która przewoziła samochodem 3-letnią córkę oraz 6-letniego syna mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobiecie za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zachowaniem nieodpowiedzialnej matki zajmie się też Sąd Rodzinny.

 

Wieczorem 23 kwietnia br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach podczas patrolowania miejscowości Objezierze, zauważyli samochód marki Fiat, gdzie zachowanie kierującego wskazywało, że może on być pod wpływem alkoholu. 

Policjanci zaniepokojeni nietypowym zachowaniem kierowcy zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało, za kierownicą fiata siedziała 28-letnia mieszkanka gminy Obornik, a na miejscu pasażera znajoma kobiety. Na tylnej kanapie auta siedziało dwoje dzieci w wieku 3 i 6-lat. 

W czasie kontroli drogowej mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującej. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Kobiecie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto jej nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się też Sąd Rodzinny. 

Osoby decydujące się na kierowanie pojazdem po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg. Obornicka Policja apeluje o trzeźwą jazdę.


To może Cię także zainteresować:
Przebudowa chodnika w Uścikowie
Nowy Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP u Obornikach
Obwodnica Obornik na ukończeniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze