Piknik ekologiczny w Lipie

30.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piknik   #ekologia   #lipa   #ryczywół   

W sobotę dnia 25 maja 2019 r. odbył się piknik ekologiczny w Lipie zorganizowany przez pracowników Urzędu Gminy w Ryczywole. Piknik został przeprowadzony w ramach realizacji przedsięwzięcia pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku świetlicy wiejskiej w Lipie”.

 

Uczestnikami była młodzież oraz dorośli będący mieszkańcami miejscowości Lipa, którzy brali wcześniej udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nasza Lipa. 

Podczas pikniku zostały przeprowadzone konkursy o tematyce związanej z ekologią. Pierwszy z nich polegał na udzielaniu odpowiedzi na pytania związane z ekologią oraz gospodarką odpadami komunalnymi. W konkursie wzięło udział sześcioro uczestników, którzy zajęli ex aeguo dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca. 

Drugi konkurs pn. „Mistrz segregacji” opierał się na prawidłowym wysortowaniu odpadów odpowiedniej frakcji. 

Dodatkowo przeprowadzano konkursy tematyczne dla indywidualnych osób oraz udzielano informacji w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Przedszkola Publicznego w Ryczywole stoisko zostało uatrakcyjnione poprzez prace wykonane z materiałów stanowiących odpad (figurki wykonane z opon oraz gąsienica z drewnianych skrzynek). Zainteresowani mieszkańcy mogli obejrzeć na stoisku prace wykonane w ramach udziału w trzech edycjach konkursu „Kreatywny recykling, czyli drugie życie odpadów”, organizowanego rokrocznie, począwszy od 2016 r. przez Gminę Ryczywół. 

Piknik przebiegł w miłej atmosferze i był okazją do pogłębienia świadomości ekologicznej wśród mieszkańców miejscowości Lipa.


To może Cię także zainteresować:
XVI Sesja Rady Gminy Ryczywół
Rewelacyjny Finał WOŚP w Ryczywole
Nowe piłkochwyty na boisku w Lipie i Ryczywole

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: ryczywol.pl

Komentarze