Pół wieku razem...

27.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#jubileusz   #złote gody   #małżeństwo   #rogoźno   

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale "Złote Gody" to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Tegoroczna uroczystość uhonorowania miała miejsce w środę, 20 marca br. w Ośrodku Kultury w Rogopźnie. 

 

Bohaterami wydarzenia byli: 

Marian i Teresa Kaniewscy 

Jan i Helena Michalscy 

Leszek i Irena Fajok 

Stanisław i Jolanta Smogur 

Bolesław i Kazimiera Kaniewscy 

Edmund i Irena Janowscy 

Jan i Irena Tecław 

Zygmunt Sobczak i Teresa Sobczak-Polichnowska 


Gdy dostojni jubilacji zajęli przygotowane dla nich honorowe miejsca, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Izabela Lüdtke powitała ich w następujących słowach: Poważna a zarazem uroczysta to chwila, która daje możliwość obchodzenia 50-lecia pożycia małżeńskiego. 50 lat temu na pytanie czy pragniecie zawrzeć związek małżeński, odpowiedzieliście tak. Pół wieku wspólnie przebytej drogi przez dwoje bliskich sobie ludzi dzielących każdą dobrą i złą chwilę, trudy i przyjemności, smutki i radości, jakie niesie każdy dzień naszego życia, to dowód pełnego zrozumienia, wzajemnego szacunku, zaufania do siebie, to dowód więzi uczuciowej, która pozwala przezwyciężyć wiele przeciwności napotykanych w życiu. 

Po tych pięknych słowach wzruszeni jubilaci we wspólnie wypowiadanej rocie dziękowali sobie za miłość i opiekę małżeńską oraz przyrzekali zrobić wszystko, aby ich małżeństwa były nadal szczęśliwe. Następnie nadszedł jeden z najważniejszych momentów uroczystości, w którym każdy z małżonków otrzymał medal "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" wraz ze stosowną legitymacją. 

Medale w imieniu Prezydenta RP Andrzej Duda wręczył Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, składając przy okazji indywidualne życzenia wszystkim odznaczonym. Pary otrzymały listy gratulacyjne i bukiety kwiatów. W dalszej części uroczystości wzniesiono toast za zdrowie małżonków, a chórzyści z Chóru Mieszanego "ECHO" odśpiewali im sto lat. Piękna uroczystość zakończyła się koncertem w wykonaniu Chóru "ECHO" pod dyrekcją Józefa Zarębskiego.


To może Cię także zainteresować:
Tragiczny wypadek samochodu ciężarowego w Garbatce
Podpisano umowę na rewitalizację "nowej plaży"
Zatrzymany za posiadanie i handel narkotykami

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: rogozno.pl | foto: rogozno.pl

Komentarze