Policjanci uratowali 61-letnią kobietę

06.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #pomoc   #oborniki   

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach uratowali życie 61-letniej mieszkanki Obornik. W trakcie interwencji domowej zauważyli nieprzytomną kobietę. Miała mieć atak epilepsji. Okazało się jednak, że jej funkcje życiowe ustały. Dzięki długiej resuscytacji krążeniowo-oddechowej udało się ją uratować.

 

Całe zdarzenie miało miejsce 2 sierpnia br. w jednym z mieszkań na terenie Obornik. Tuż przed godziną 22 patrol z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach w składzie sierż. Radosław Banasik oraz sierż. Patrycja Michalska został skierowany do przeprowadzenia interwencji domowej. Kiedy policjanci dojechali na miejsce dowiedzieli się, że 61-letnia Oborniczanka dostała ataku epilepsji i leży w pozycji bocznej bezpiecznej. Została tak ułożona do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Gdy funkcjonariusze sprawdzili funkcje życiowe kobiety okazało się, że one ustały. Z uwagi na brak oddechu i wyczuwalnego tętna natychmiast przystąpili do działań ratunkowych oraz powiadomili służby medyczne. 

Po ok. 30 minutach resuscytacji krążeniowo-oddechowej udało się przywrócić czynności życiowe kobiety. Te jednak po chwilowej stabilizacji znowu ustały. Walka o życie rozpoczęła się od nowa. Dopiero za 4 razem stan pacjentki uległ poprawie na tyle, by mogła być przewieziona do szpitala. W karetce poza ratownikami medycznymi znajdował się także sierżant Banasik, który cały czas wspomagał personel medyczny w kontynuowanej akcji ratunkowej. 

Ratownicy medyczni podkreślali, że gdyby nie szybka i fachowa pomoc policjantów, kobiety z pewnością nie udałoby się uratować. Słowa uznania trafiły do Oficera Dyżurnego obornickiej policji, który usłyszał podziękowania dla policjantów za ich postawę. W rozmowie na temat całego zdarzenia i jego przebiegu sami funkcjonariusze nie widzą niczego niezwykłego w tym, co zrobili. Jak sami podkreślają nie spodziewali się, że kończąc służbę będą ratować ludzkie życie. Zrobili to, co każdy powinien zrobić.


To może Cię także zainteresować:
Samoobsługowa stacja naprawy rowerów przed Starostwem
Doskonała forma obornickich karateków
Uczennice z Powiatu Obornickiego ze stypendium

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Obornikach / Paweł Witzberg/DPB

Komentarze