Powstaje ścieżka dydaktyczna "Woda i Ryby"

23.02.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#ścieżka dydaktyczna   #inwestycja   #ścieżka   #oborniki   

Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” realizuje projekt edukacyjny – ścieżkę wiodącą od Łazienek aż na Wyspę.

 

W skład ścieżki „Woda i Ryby” w Obornikach wchodzi min. brama na ścieżkę edukacyjną, tablice edukacyjne, ryba gigant, gra z obracanymi elementami, wiata edukacyjna, łowostoły edukacyjne, stojak na rowery i ławki. 

Całkowita wartość zadania to 185.999,37 zł 

Wykonawcą zadania jest Pracownia Plastyczna Studio 22 Stefana Gawrońskiego z Przyrowa. 

Na terenie ścieżki planowana jest jeszcze do realizacji w II i III kwartale 2020 ORGANIZACJA ŚWIATOWEGO DNIA OCHRONY ŚRODOWISKA – OBORNIKI; polegający na organizacji konferencji, warsztatów rodzinnych – chrońmy środowisko wodne, lekcji z przyrodą, tematycznego konkursu rodzinnego, w którym przewidziano wiele atrakcyjnych nagród. 

Ścieżka dydaktyczna w Obornikach realizowana jest przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” w ramach przedsięwzięcia, pn. „W zgodzie z naturą – prowadzenie działań ekologicznych oraz budowa ścieżek edukacyjnych na terenie Gmin: Oborniki, Rogoźno, Skoki, Kiszkowo, Gołańcz, Margonin i Szamocin” współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Osi priorytetowej 4: Środowisko, Działania 4.5 Ochrona przyrody, Poddziałania 4.5.4. Edukacja ekologiczna, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.


To może Cię także zainteresować:
Zatrzymano sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodu
Dzienny Dom Opieki Medycznej powstanie w Obornikach
Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty w Ocieszynie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.pl

Komentarze