Pożar drewnianej stodoły w Radomiu

25.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #ogień   #stodoła   #radom   #ryczywół   

W dniu 24 lutego 2021 r. o godzinie 23:10 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianej stodoły w m. Radom.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że pożarem objęty jest cały budynek drewnianej stodoły, w której znajdują sie maszyny rolnicze i składowana jest słoma (ok 50 balotów) oraz zagrożony jest sąsiedni murowany budynek, w którym składowane jest siano (ok 50 balotów).

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 6 prądów wody w natarciu na palącą się stodołę oraz 3 prądów w obronie na przyległy budynek. W celu ułatwienia gaszenia słomy wykorzystano do działań 2 traktory wyposażone w ładowacze czołowe, przy pomocy których rozgarniano palące się baloty. Ze względu na niskie ciśnienie w sieci hydrantowej w celu podtrzymania ciągłości dostarczania wody, korzystano z odległych o ok 1 kilometr zbiorników wodnych stosując system dowożenia. Po ugaszeniu pożaru prowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji stodoły. Za pomocą kamery termowizyjnej dokonano sprawdzenia bronionego budynku pod kątem występowania ukrytych zarzewi ognia (brak zagrożenia).

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brało łącznie 16 zastępów w sile 54 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

To może Cię także zainteresować:
Monitoring sytuacji hydrologicznej
Pracowity poniedziałek strażaków z powiatu obornickiego
Spotkanie na drogach powiatowych

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Obornikach / Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak Zdjęcia: JRG Oborniki

Komentarze