Przebudowa chodnika w Ryczywole

30.12.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#przebudowa   #chodnik   #inwestycja   #ryczywół   

W Ryczywole przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Działkowej zakończono przebudowę chodnika. Na odcinku liczącym ok. 20 m, w miejsce starych płyt chodnikowych położono kostkę brukową oraz zwężono chodnik o zatokę. O takie rozwiązanie wnioskowali druhowie z jednostki OSP Ryczywół oraz Radna Powiatowa Anna Nowicka.

 

– Wyjeżdżając wozem strażackim z naszej remizy, częstokroć zmuszeni byliśmy najeżdżać na krawężnik. Powodowało to zarówno niszczenie chodnika, jak i podwozia wozu, a do tego stanowiło zagrożenie dla pieszych. Teraz dzięki zatoce takiego problemu już nie będzie – tłumaczył dh Kazimierz Fryc, Prezes OSP Ryczywół. 

W odbiorze prac, który odbył się we wtorek uczestniczyli Wicestarosta Waldemar Cyranek, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marek Pilarski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anna Nowicka oraz Przewodniczący Rady Gminy Ryczywół Łukasz Krzyśko. Koszt zadania to 24.593,85 zł.


To może Cię także zainteresować:
Trwa remont ulicy Szkolnej
Wznowiono prace przy kolejnej inwestycji
Pożar drewnianej stodoły w Radomiu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatobornicki.pl

Komentarze