Przejechał na czerwonym świetle i zderzył się z ciężarówką

31.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #auto   #wypadek   #oborniki   

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w minioną sobotę na skrzyżowaniu ulic Kopernika i 11 Listopada w Obornikach. Kierowca osobowego Peugeota najprawdopodobniej wjechał na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym.

 

Do wypadku doszło tuż po godzinie 5:00 w sobotę 28 października br. na skrzyżowaniu ul. Kopernika i 11 Listopada w Obornikach. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobowym Peugeotem jadąc ul. Kopernika od strony ul. Piłsudskiego nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej barwę koloru czerwonego i wjechał na skrzyżowanie z ul. 11 Listopada. Zignorowanie tego sygnału doprowadziło do zderzenia z jadącym drogą K11 w stronę Poznania pojazdem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą. O wielkim szczęściu mogą mówić kierujący Peugeotem 45-letni mieszkaniec Obornik i jego 25-letni pasażer. Oboje z obrażeniami ciała nie zagrażającym życiu zostali odwiezieni do szpitala i tam hospitalizowani. 48 – letni kierowca Tira nie odniósł żadnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Tym razem udało się uniknąć tragedii. Trzeba pamiętać, że zderzenie samochodów osobowych z pojazdami ciężarowymi często wiążą się z utratą zdrowia i życia jego uczestników. Ogromna masa ciężarówek połączona z prędkością to siła, którą trudno zatrzymać. Dodatkowo panująca o tej porze roku aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe, trudne i niebezpieczne. Dlatego policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Twardowskiego
Już wkrótce nowa przychodnia w Popówku
XLVI Sesja Rady Miejskiej Oborniki

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / (PWi) | foto: oborniki.policja.gov.pl

Komentarze