Przypadkowy kierowca uratował życie młodej kobiety

25.07.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #tory   #pociąg   #życie   #kobieta   #samobójstwo   #oborniki   

17 lipca br. swoje życie pod kołami pociągu próbowała zakończyć młoda kobieta. Szybka i zdecydowana reakcja przypadkowego kierowcy zapobiegła jednak tragedii. Na szczęście nikomu nic się nie stało choć niewiele brakowało. Oborniccy policjanci dziękują za obywatelską postawę i odwagę świadka zdarzenia.

 

W minionym tygodniu oborniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od dyżurnego ruchem kolejowym w Obornikach o kobiecie spacerującej po torach. Niezwłocznie we wskazane miejsce wysłany został patrol Policji. Po dojechaniu na miejsce nikogo jednak nie zastano. Chwilę później Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał telefon, iż kobieta z torowiska została zabrana przez przypadkowego kierowcę. 

W trakcie przeprowadzonej interwencji ustalono, iż 61-letni mieszkaniec Przeźmierowa przejeżdżając przez przejazd kolejowy na ul. Kowanowskiej w Obornikach zauważył młodą kobietę, która w jego ocenie chciała popełnić samobójstwo. Natychmiast zatrzymał swój pojazd i podbiegł do nieznanej kobiety. Wtedy zobaczył w jej oczach łzy. Kiedy w oddali słychać było nadjeżdżający pociąg mężczyzna siłą zabrał zastaną osobę z torów kolejowych i zawiózł pod budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach. Tam w dalszej kolejności została przekazana pod opiekę lekarską. 

Sytuacja mogłoby skończyć się tragicznie gdyby nie zdecydowana reakcja przypadkowego kierowcy. To dzięki szybkiej obywatelskiej postawie świadka zdarzenia, kobieta została uratowana.To może Cię także zainteresować:
Zatrzymany z narkotykami przez obornicką grupę Speed
Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy
Dzień Edukacji Narodowej w Obornikach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl /mł. asp. Paweł Witzberg / fot. pixabay.com

Komentarze