Rewelacyjny Finał WOŚP w Ryczywole

15.01.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wośp   #finał   #zbiórka   #pieniądze   #dzieci   #pomoc   #szpital   #ryczywół   

11 i 12 stycznia w Ryczywole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na pomyślność finału składało się mnóstwo elementów, z których najważniejszym była praca 30 wolontariuszy, współorganizatorów, darczyńców i sponsorów.

 

W sobotę w hali widowiskowo-sportowej rozegrano mecze z serduszkiem: liga koszykówki zorganizowana przez Golnicę Basketball, piłka nożna młodzików Golnicy, piłka nożna Ultrasi i seniorzy Golnicy kontra OSP Ryczywół, siatkówka drużyny WOŚP kontra drużyna Radnych i Sołtysów z Gminy Ryczywół. Każdy mecz był niezwykle emocjonujący, a otoczkę tego sportowego dnia stanowiły pyszne wypieki przygotowane przez KGW Ninino i KGW Radomianie oraz tosty serwowane przez Sołectwo Ryczywół. Każdy gracz otrzymał pamiątkowy medal z logo WOŚP-u.

Niedziela upłynęła pod hasłem kwesty ulicznej oraz koncertów i licytacji, a liczba osób obecnych podczas finału była przeogromna. Przybyli na finał goście podziwiać mogli Grupę Wokalną na Cztery Głosy, która rozpoczęła wielki finał od odśpiewania sztandarowej piosenki wielkiej orkiestry. Dalej zaśpiewała Zuzia Kolasa z Krosinka, pokaz umiejętności tanecznych dała grupa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Ludom oraz trzy grupy formacji Cat Clan, które ćwiczą w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole. Wisienką na torcie okazał się występ obornickiego zespołu Brass Band, który drugi rok z rzędu zaproponował charytatywny występ podczas ryczywolskiego finału. Koncerty przeplatane były licznymi licytacjami, podczas których panowały niezwykle pozytywne emocje, a proponowane kwoty za fanty zapierały dech w piersiach. Finał prowadzony był tak jak każdego roku przez szefową sztabu Annę Nowicką i Krzysztofa Piechowiaka z gościnnym udziałem pana Pawła Bydałka z Obornik.

To wszystko złożyło się na wielki sukces ryczywolskiego sztabu. Kolejny raz pobito rekord! Dzięki otwartości i dobroczynności mieszkańców gminy i przybyłych gości zebrano kwotę 50. 079, 87 zł do której dopisana zostanie wartość wrzuconej do puszek waluty obcej.

Główny organizator wielkiego finału (Gminny Ośrodek Kultury w Ryczywole) serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom i sponsorom, których pokaźna lista zostanie opublikowana na stronie FB GOK-u. Ogromne i z serca płynące podziękowania bez wątpienia należą się współorganizatorom, do których należały następujące stowarzyszenia i organizacje: Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ryczywole, KGW Radomianie, KGW Ninino, KGW Skrzetusz, KGW Tłukawianie, KGW Ryczywół nad Flintą, Sołectwo Ryczywół, OSP Ryczywół, OSP Skrzetusz, Golnica, Golnica Ultras. Szczególne podziękowania należą się Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Ryczywole i Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Ryczywole za udostępnienie hali widowiskowo-sportowej oraz Rewirowi Dzielnicowych za wzmożone patrole. 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończono tradycyjnie światełkiem do nieba. Potem, do późnych godzin wieczornych, trwało liczenie pieniędzy przez wośpową komisję finansów, w skład której wchodziły panie Janina Feldmann, Marzena Kaźmierczak i Izabela Serwin. Z serca dziękujemy za tę nocną i jakże odpowiedzialną pracę. 

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest tą imprezą, podczas której bez namysłu otwierają się ludzkie serca. W tym roku grano dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Szczodrość i hojność ludzi bez dwóch zdań zasługuje na najwyższe słowa uznania, a hasłem, które zdominowało to charytatywne spotkanie były słowa Pomagam, bo dobro powraca.

Obszerna fotorelacja z finału na stronie FB Gminnego Ośrodka Kultury.


To może Cię także zainteresować:
Budowa pochylni przy Urzędzie Gminy w Ryczywole
1,9 mln zł dla obornickiego szpitala
Przebudowa budynku świetlicy wiejskiej w Lipie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: ryczywol.pl / foto: ryczywol.pl

Komentarze