Rogoziński sztab WOŚP zagrał online

04.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wośp   #pomoc   #dzieci   #serce   #zbiórka   #pieniądze   #rogoźno   

W niedzielę 31 stycznia br. Rogoziński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak co roku działał przy Rogozińskim Centrum Kultury, tyle że głównie online, ze względu na obowiązujący stan epidemii. Koordynatorka sztabu Malwina Kmieciak wraz ze swoim zespołem stanęli przed ogromnym wyzwaniem. Zorganizowane zostały przede wszystkim zbiórki online, aukcje allegro i wiele licytacji. Na terenie Gminy ustawiono 43 puszki stacjonarne.

 

Podczas 29. Finału WOŚP w Rogoźnie 41 wolontariuszy zbierało środki, które w tym roku zostaną przekazane na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wolontariusze wraz z mieszkańcami uczestniczyli w grze miejskiej. Z puszek udało się uzbierać ponad 21000 zł. Rogoziński Sztab przygotował transmisję na żywo na kanale youtube. W studio, które znajdowało się w sali RCK trwały liczne licytacje m. in. złote serduszko WOŚP, które sprzedano za ponad 1600 zł, koncerty i występy. Na kanale Rogozińskiego Sztabu można było posłuchać koncertu zespołu Eta, Arktyka, Bartka Tecława, Błażeja Draba, Rodziny Dobrogowskich oraz zobaczyć skecz w wykonaniu kabaretu Paranienormalni. Oficjalnego otwarcia 29 Finału WOŚP pod hasłem „Gramy z radością” dokonał burmistrz Roman Szuberski. Tegoroczne granie nie odbyło by się, gdyby nie wsparcie lokalnych przedsiębiorców. Koordynatorka, podsumowując pierwsze przeliczenia, poinformowała, że Sztab 4885 Rogoźno zebrał ponad 51 008 zł, nadal trwają jednak aukcje allegro gdzie można kupić kubki z logo WOŚP oraz zegary specjalnie zaprojektowane na 29 finał. Tradycyjnie o godz. 20:00 widzowie mogli podziwiać światełko do nieba zorganizowane przez Miejsko-Gminny Związek OSP RP w Rogoźnie. W światełko włączyli się także licznie mieszkańcy, a efekty wspólnej akcji będzie można zobaczyć na funpage Sztabu Rogoźno.


To może Cię także zainteresować:
Kolejna pomoc Powiatu dla obornickiego szpitala
3.500.000,00 zł dofinansowania na żłobek w Rogoźnie
Pracowity poniedziałek strażaków z powiatu obornickiego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: rogozno.pl

Komentarze