Rogoźnianin Mistrzem Europy

23.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #quadrathlon   #bieg   #pływanie   #rower   #kajak   #rogoźno   

Mieszkaniec Rogoźna Jerzy Gendek wywalczył 17 czerwca 2017 roku Mistrzostwo Europy w Quadrathlonie. Zawody na średnim dystansie odbyły się w Saksonii w Koberbachtal. Pan Jerzy wystartował w kategorii powyżej 70 lat i w ciągu 4:20:59 h pokonał 1,5 km płynąc, 40 km jadąc rowerem, 8 km na kajaku i 10 km biegnąc. W zawodach udział wzięło ponad 100 osób, w tym trzech Polaków i nie wszyscy ukończyli rywalizację.

 

Pan Jerzy mówi, że trzeba umieć rozłożyć siły, wystartować nie tylko siłą mięśni ale i siłą rozumu. To nie pierwsze tego typu zawody w jakich wziął udział. Na swoim koncie ma już starty w Słowacji, Czechach, Niemczech, na Węgrzech i oczywiście w Polsce. 19 razy stanął na podium mistrzostw Europy i Świata. Mając 37 lat po raz pierwszy wystartował w triathlonie. Dodatkowo uprawia biegi narciarskie. 33 lata startów upoważniają Go do uzyskania miana najstarszego ale i najbardziej doświadczonego sportowca w gminie Rogoźno.

 

To może Cię także zainteresować:
Wkrótce otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Ryczywole
Nowy wóz w Komendzie Policji w Rogoźnie
Dzień Babci i Dziadka u seniorów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: rogozno.pl | foto: rogozno.pl

Komentarze