Rogoźno z Olbrychskim w roli głównej

30.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#film   #promocja   #rogoźno   

W sobotni poranek 25 maja 2019 r. plac Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie zapełniły tłumy mieszkańców, wszystko za sprawą dość oryginalnego pomysłu na nową wystawę etnograficzną o naszym mieście. Jej częścią a zarazem elementem promocji będzie film, który będzie stanowić migawkę z Rogoźna, tego obecnego, jak i tego z przeszłości.

 

W związku z tym przedsięwzięciem do Rogoźna zawitał Daniel Olbrychski, który nie tylko wziął udział w nagraniu, ale także użyczy swojego głosu, by opowiedzieć o Rogoźnie. Na płycie placu pojawili się przedstawiciele władz samorządowych, organizacji i jednostek gminnych, szkół, służb ratowniczych, grup artystycznych, przedsiębiorcy i niezrzeszeni mieszkańcy miasta. Nie mogło tez zabraknąć króla Przemysła II na koniu. Ponad 600 osób wzięło udział w nagraniu barwnie prezentując walory rogozińskiej ziemi. Przeszło godzinę tłumy pojawiające się w filmie odbywały próby przed głównym nagraniem z udziałem gościa. Plan zdjęciowy z ikoną polskiego kina był nadzwyczaj sprawny, dzięki czemu można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie czy odbyć krótką pogawędkę z głównym aktorem. 

Gotowe nagranie uwieńczy wystawę etnograficzną w Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz. Już dziś zapraszamy do odwiedzin rogozińskiego muzeum i śledzenie wydarzeń ze wspomnianą wystawą związanych.


To może Cię także zainteresować:
Tragiczny wypadek samochodu ciężarowego w Garbatce
Pół wieku razem...
Podpisano umowę na rewitalizację "nowej plaży"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: rogozno.pl

Komentarze