Rusza budowa windy w Starostwie

17.09.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#starostwo   #winda   #budowa   #inwestycja   #oborniki   

W Starostwie Powiatowym pojawią się kolejne udogodnienia dla klientów. Jeszcze w tym roku budynek zostanie rozbudowany o windę dla osób niepełnosprawnych. Powiat Obornicki pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 96 tys. zł.

 

W czwartek Starosta Zofia Kotecka i Wicestarosta Waldemar Cyranek w towarzystwie Członka Zarządu Andrzeja Ilskiego podpisali umowę na rozbudowę budynku Starostwa o windę, z której korzystać będą mogły m.in. osoby niepełnosprawne. Wartość inwestycji to 454 685, 26 zł. Za jej realizację odpowiedzialna jest wyłoniona w przetargu firma ARTMED z Tomaszowa Mazowieckiego. Powiat na to zadanie pozyskał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 96 050,00 zł. Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu i mają potrwać do końca roku. 

– Budynek Starostwa obecnie jest dostępny dla osób niepełnosprawnych jedynie na poziomie parteru. Duże nasyceniem kluczowych wydziałów na pierwszym i drugim piętrze budynku powoduje, że osoby niepełnosprawne nie mogą samodzielnie korzystać z wielu kluczowych usług publicznych świadczonych przez Starostwo. Dzięki windzie osoby te będą mogły samodzielnie udać się m.in. do wydziału geodezji, budownictwa czy spraw obywatelskich – wyjaśnia Starosta Zofia Kotecka.


To może Cię także zainteresować:
Samoobsługowa stacja naprawy rowerów przed Starostwem
Podpisano umowę na budowę pochylni przy UG w Ryczywole
Doskonała forma obornickich karateków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatobornicki.pl

Komentarze