Seryjny podpalacz w rękach policji

07.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #podpalacz   #śmietnik   #oborniki   

W miniony wtorek oborniccy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o liczne podpalenia pojemników na śmieci na terenie Obornik. Wpadł na gorącym uczynku, gdy strażacy gasili jeszcze pożar na ul. Powstańców Wielkopolskich. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

4 sierpnia 2020 r. ok. godz. 1:40 Oficer Dyżurny obornickiej Policji skierował patrol interwencyjny na ul. Powstańców Wielkopolskich w Obornikach. Zgodnie z przesłanym zgłoszeniem przy jednym z bloków doszło do pożaru pojemników na śmieci. Na miejscu okazało się, że poza śmietnikami pali się także zaparkowany przy nich samochód marki VW. W trakcie gaszenia ognia dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej stwierdził, iż bez wątpliwości doszło tutaj do celowego podpalenia. 

Policjanci natychmiast sprawdzili teren przylegający do pożaru. W trakcie patrolu ulicy Łukowskiej napotkali dobrze im znanego 21-letniego mieszkańca powiatu obornickiego, który nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć co robi w tym miejscu o tej godzinie. Mężczyzna typowany był także do wcześniejszych podpaleń śmietników na terenie Obornik. Gdy został zapytany o powyższe podpalenie przyznał się do wywołania pożaru. Jako podejrzewany w tej sprawie został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 

Podczas przesłuchania 21-latek przyznał się do powyższego podpalenia oraz wcześniejszych podobnych zdarzeń, jakie miały miejsce pod koniec 2019 r. i na początku 2020 r. w Obornikach. Mężczyźnie do tej pory postawiono 8 zarzutów niszczenia mienia. Łączna wysokość strat wyceniono już na ponad 100 tys. złotych. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie podejrzany usłyszy kolejne zarzuty. 

Za zniszczenie mienia zgodnie z kodeksem karnym może grozić mu teraz nawet do 5 lat więzienia.


To może Cię także zainteresować:
Samoobsługowa stacja naprawy rowerów przed Starostwem
Doskonała forma obornickich karateków
Uczennice z Powiatu Obornickiego ze stypendium

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Obornikach / mł. asp. Paweł Witzberg fot. policja.pl

Komentarze