Spotkania obornickich policjantów z najmłodszymi uczniami

08.10.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #szkoła   #uczeń   #spotkanie   #bezpieczeństwo   #oborniki   

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Obornikach we wrześniu przeprowadzili liczne spotkania z dziećmi w szkołach podstawowych i przedszkolach w ramach programu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać". Mundurowi przypominali najmłodszym użytkownikom dróg, jak powinni z nich korzystać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

 

Od początku roku szkolnego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Obornikach przeprowadzili liczne spotkania w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie powiatu obornickiego. Celem spotkań było przekazanie najmłodszym użytkownikom dróg, jak powinni z nich korzystać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły. 

W trakcie spotkania funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom zasady postępowanie podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, jazdy na rowerze czy konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa. U najmłodszych spotkanie połączone było z zabawą, w trakcie której dzieci miały okazję zaprezentować swoją wiedzę dot. bezpiecznego korzystania z drogi. Podkreślono także znaczenie używania odblasków oraz znajomość numeru alarmowego. 

Na spotkaniu została także poruszona kwestia właściwego zachowania w sytuacji, gdy ktoś zostanie zaczepiony przez obcą osobę, proponującą słodkości lub inne atrakcje. Przypomniano również jak zachować się przy kontakcie z obcym psem.


To może Cię także zainteresować:
Samoobsługowa stacja naprawy rowerów przed Starostwem
Doskonała forma obornickich karateków
Uczennice z Powiatu Obornickiego ze stypendium

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP w Obornikach

Komentarze