Spotkanie sołtysów z terenu gminy Oborniki

17.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sołtys   #oborniki   

W środowy poranek, 15 marca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego kolejny raz spotkali się sołtysi z terenu gminy Oborniki, by wspólnie omówić najważniejsze kwestie dotyczące obornickich wsi.

 

Spotkanie rozpoczęto miłym akcentem – życzeniami z okazji obchodzonego niedawno Dnia Sołtysa.

Tuż po nim sołtysi zaangażowali się w niełatwy, lecz bardzo ważny temat, dotyczący rejestracji w bazie dawców szpiku. W spotkaniu wziął udział również przedstawiciel Fundacji DKMS, który zachęcał sołtysów zarówno do samej rejestracji, jak i prowadzenia kampanii informacyjnych w swoich miejscowościach, mających na celu podnoszenie świadomości w tym zakresie wśród społeczeństwa wiejskiego. Zachęcał również do promowania udziału organizowanego w Obornikach 26 marca Dnia Dawcy Szpiku.

Wśród tematów spotkania znalazła się również kwestia wsparcia osób starszych. W naradzie wziął udział Przewodniczący Rady Seniorów Eugeniusz Kierstan, który poprosił sołtysów o wsparcie przy przeprowadzeniu ankiet dla seniorów, dotyczących opieki i spraw społecznych.

Ale to nie jedyne badanie społeczne, o udział w którym poproszono sołtysów. Na naradzie pojawiła się również ankieta ws. aktualizacji założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Oborniki.

Pozostałe kwestie dotyczyły już spraw typowo sołeckich. Krzysztof Sroka, kierownik Biura Promocji i Sportu omówił wstępnie kwestie tegorocznych dożynek. Przemysław Mączyński wyjaśnił formy przygotowania umów najmu i użyczenia świetlic oraz zleceń sprzątania świetlic, przystanków. Kwestie finansowe omówiła natomiast skarbnik Joanna Gzyl.

Spotkanie zakończono sprawozdaniem Zarządu Sołtysów Gminy Oborniki za 2016 r.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Twardowskiego
Już wkrótce nowa przychodnia w Popówku
XLVI Sesja Rady Miejskiej Oborniki

red. | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze