Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

25.07.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #prędkość   #prawo jazdy   #kierowca   #auto   #oborniki   #rogoźno   #ryczywół   

Policjanci z obornickiej drogówki w ciągu ostatnich dni zatrzymali kolejne prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Wszyscy kierowcy powinni mieć świadomość, że nadmierna prędkość może być przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego policja apeluje o rozsądek za kierownicą!

 

Niestety w dalszym ciągu na drogach pojawiają kierowcy, którzy za nic mający bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli oraz tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych nadal jadą zdecydowanie za szybko. Na ich „wyczyny” za kierownicą nie pozostają obojętni policjanci obornickiej drogówki patrolujący drogi całego powiatu. 

Przecenianie własnych umiejętności, brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to jedne z przyczyn tragedii na drogach. Najlepiej wiedzą o tym funkcjonariusze z drogówki, którzy podczas swoich służb często prowadzą czynności na miejscu poważnych w skutkach wypadków drogowych. Niestety każdego dnia na drogach w całym kraju dochodzi do wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Świadczy o tym choćby ciągle zapełniająca się wakacyjne mapa śmiertelnych wypadków drogowych. 

Od wprowadzenia przepisów zaostrzających sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym minęły 4 lata. Niestety nadal na drogi wyjeżdżają osoby, które o tym zapominają lub świadomie lekceważą obowiązujące normy. Świadczą o tym kolejne zatrzymane prawa jazdy, za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h). 

W miniony czwartek (18.07.2019r.) w godzinach rannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach patrolując drogi gminy Oborniki dokonali pomiaru prędkości kierującego pojazdem marki VW. Wynik to 107 km/h w miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 31-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego. 

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na jednej z dróg gminy Rogoźno do kontroli drogowej zatrzymany został 35-letni mieszkaniec powiatu obornickiego. Wg policyjnego miernika prędkości mężczyzna pędził osobowym Citroenem w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h. 

Następnego dnia (19.07.2019r.) tuż po godzinie 9:00 policjanci z obornickiej drogówki „uzbrojeni” w nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator patrolując drogi gminy Ryczywół zauważyli, że kierujący pojazdem marki Ford mimo obowiązującego ograniczenia prędkości pędzi w obszarze zabudowanym jedzie ponad 104 km/h. Chwilę później został zatrzymany do policyjnej kontroli. Za kierownicą 66-letni mieszkaniec Poznania. 

Tego samego dnia półgodziny później ten sam patrol drogówki nakazał zatrzymanie się 27-letniemu mieszkańcowi powiatu kościańskiego kierującego osobowym Renault. Wynik zarejestrowany na widorejstrztorze to 104km/h w obszarze zabudowanym. 

W niedzielę na drodze krajowej nr 11 w gminie Rogoźno do kontroli drogowej zatrzymany został natomiast kierujący osobowym VW. 20-letni mieszkaniec powiatu obornickiego mimo obowiązującego ograniczenia prędkości jechał o 52 km/h za szybko. 

Wszyscy wymienieni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Policjanci oprócz zatrzymania praw jazdy nałożyli na kierujących mandaty karne oraz przypisali po 10 punktów karnych. 

Przypominamy, że jeżeli kierujący, któremu zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, zasiądzie w tym okresie za kierownicą pojazdu, prawo jazdy straci na kolejne 3 miesiące, a ponowne tego typu wykroczenie zakończy się już całkowitym cofnięciem uprawnień do kierowania. 

Po raz kolejny policja apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy ale też innych uczestników ruchu drogowego.


To może Cię także zainteresować:
Zatrzymany z narkotykami przez obornicką grupę Speed
Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy
Dzień Edukacji Narodowej w Obornikach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: oborniki.policja.gov.pl / mł. asp. Paweł Witzberg / fot. policja.pl

Komentarze