Strażacy ćwiczyli na akwenach pokrytych lodem

11.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #ćwiczenia   #jezioro   #lód   #oborniki   

W związku z okresem zimowym i występującymi ujemnymi temperaturami w dniach od 2 do 10 lutego br. na terenie Kąpieliska Miejskiego „Żwirki” w Obornikach strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Obornikach przeprowadzili cykl warsztatów dotyczących działań na zamarzniętych akwenach wodnych.

 

Celem szkoleń było przygotowanie strażaków do samoratowania podczas udzielania pomocy osobom pod którymi załamał się lód oraz odpowiedni dobór technik ratowania poszkodowanych na zamarzniętych akwenach wodnych. Podczas warsztatów przećwiczono dwa warianty ewakuacji osoby tonącej tj. przy wykorzystaniu sań lodowych oraz przy tradycyjnej asekuracji odpowiednio zabezpieczonego ratownika z brzegu akwenu. Omówiono także zagadnienia medyczne związane z postępowaniem z osobą wychłodzoną lub w hipotermii. Odświeżona wiedza z ratownictwa wodno - lodowego przełoży się na skuteczność oraz sprawność ewentualnych przyszłych akcji ratowniczych na terenie powiatu obornickiego.


To może Cię także zainteresować:
Trwa remont ulicy Szkolnej
Wznowiono prace przy kolejnej inwestycji
Rusza Fyrtel Rzemieślniczy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Obornikach / Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Komentarze