Strażacy spotkali się z uczniami

14.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #szkoła   #rogoźno   

"Czad i ogień. Obudź czujność" - pod takim hasłem 10 marca br. na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie odbyło się spotkanie przeprowadzone w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej MSWiA i Państwowej Straży Pożarnej, w którym udział wzięło 50 uczniów miejscowej szkoły.

 

Podczas prelekcji, którą wygłosił Naczelnik Wydziału Operacyjnego KP PSP w Obornikach - mł. bryg. Marek Wiktorski, zostały zaprezentowane bogate materiały multimedialne, filmy i przykłady dotyczące zagrożeń, jakie niesie za sobą zabójcze działanie tlenku węgla, jak i pożary w obiektach mieszkalnych.

Dzięki spotkaniu uczniowie poszerzyli swoją wiedzą na temat właściwego zachowania się podczas pożaru, profilaktyki zatruć niebezpiecznymi gazami i bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także zapoznali się z działaniem czujników wykrywających czad i dym.

Ponadto była to przede wszystkim okazja do wyróżnienia i nagrodzenia osób biorących udział w konkursie plastycznym, którego laureaci zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody od Dyrektora Szkoły p. mgr Przemysław Kabata i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach st. bryg. Sławomira Zdrenki.

 

To może Cię także zainteresować:
Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Twardowskiego
Pracowity dzień obornickich strażaków
Nowy wóz w Komendzie Policji w Rogoźnie

red. | źródło: kppsp-oborniki.pl / mł. bryg. Marek Wiktorski | foto: SP nr 2 w Rogoźnie

Komentarze