Szkolenie chemiczno-ekologiczne jednostek OSP

05.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #szkolenie   #ekologia   #oborniki   

26-28 kwietnia br. na terenie obornickiej JRG odbyło się szkolenie z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego, na poziomie podstawowym dla jednostek OSP.

 

W szkoleniu brało udział 8 druhów. Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne poprowadzili funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Obornikach. Podczas trwania kursu druhowie realizowali następujące tematy: zagrożenia występujące przy działaniach z materiałami niebezpiecznymi, sposoby rozpoznawania substancji niebezpiecznych, urządzenia i techniki pomiarowe, techniki kontrolowania i uszczelniania emisji substancji niebezpiecznych, rodzaje i sposoby dekontaminacji, działania ratownicze podczas zdarzeń chemiczno-ekologicznych.To może Cię także zainteresować:
Przebudowa chodnika w Uścikowie
Nowy Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP u Obornikach
Obwodnica Obornik na ukończeniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kppsp-oborniki.pl / Opracował: sekc. Piotr Burda, zdjęcia: ogn. Piotr Ziemski

Komentarze