Szkolenie z pierwszej pomocy dla seniorów

23.02.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #senior   #pierwsza pomoc   #oborniki   

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wraz z przedstawicielami straży pożarnej w Obornikach spotkali się z seniorami w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Głównym celem przedsięwzięcia była edukacja seniorów w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

W minionym tygodniu oborniccy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej w Obornikach zorganizowali dwa szkolenia dla seniorów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

Spotkania zorganizowano w Dziennym Domu Seniora + „Jagiellonka” oraz w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Obornikach. 

Oba szkolenia rozpoczęto od krótkiego wykładu teoretycznego, podczas którego omówiono tematykę związaną z udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych przypadkach, m.in. zawału serca, udaru mózgu, zadławienia, zatrucia lekami. 

Po części teoretycznej każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił i umiejętności ćwicząc na osobie pozorującą ofiarę wypadku. Uczestnicy zajęć zgodnie stwierdzili, że ratowanie ludzkiego życia, to bardzo ciężka praca, ale tego rodzaju umiejętność są niezbędne w wielu życiowych sytuacjach. 

Program Profilaktyczny „Bezpieczny Senior” realizowany przez obornickich dzielnicowych ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród seniorów oraz poprawę ich umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia.


To może Cię także zainteresować:
Zatrzymano sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodu
Dzienny Dom Opieki Medycznej powstanie w Obornikach
Dachowanie w Pruścach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Oborniki

Komentarze