Turnieje strzeleckie z okazji Święta Niepodległości

14.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#niepodległość   #turniej strzelecki   #rogoźno   

W ramach Powiatowych Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w Rogoźnie odbyły się turnieje strzeleckie. W niedzielę 12 listopada na strzelnicy brackiej w Rogoźnie spotkali się nie tylko bracia, ale także przedstawiciele samorządów z Powiatu Obornickiego.

 

Regulaminowy turniej bracki wygrał brat Jan Stępień, drugi był brat Jarosław Łatka, a trzeci brat Józef Ptaszyński. Zwycięzcy otrzymali medale brackie. O puchar Starosty Obornickiego w turnieju drużynowym rywalizowali przedstawiciele samorządów. Samorząd Rogoźna wystawił dwie drużyny: jedną z Przewodniczącym Rady Miejskiej Henrykiem Janusem, radnymi Pawłem Wojciechowskim i Hubertem Kuszakiem oraz drugą z burmistrzem Rogoźnia Romanem Szuberskim i radnymi Romanem Kinachem oraz Krzysztofem Nikodemem. Samorząd Obornik reprezentowali Przewodniczący Rady Paweł Drewicz oraz radni Henryk Brodniewicz i Błażej Pacholski. Samorząd Powiatowy był reprezentowany przez Przewodniczącego Rady Powiatu Obornickiego Gustawa Wańkowicza, Agatę Pasternak, Edytę Kamińską i Piotra Netera. Najlepszy wynik uzyskała drużyna samorządu Rogoźna z Przewodniczącym Rady – Henrykiem Janusem. Drugie miejsce zajęła drużyna burmistrza Romana Szuberskiego, trzecie exequo samorząd gminy Oborniki i powiat obornicki. Okolicznościowe puchary wręczył Adam Olejnik – Starosta Obornicki.

Na zakończenie turnieju odbyło się także strzelanie do kura. Wyjątkowo oporny kur upadł na ziemię w dziewiątej kolejce po strzale brata Jana Stępienia. Drugie miejsce przepadło bratu Bogdanowi Jeranowi, a trzecie bratu Markowi Krajniakowi.

To strzelanie zakończyło tegoroczny sezon brackich zmagań strzeleckich na strzelnicy w Rogoźnie. W przyszłym roku 6 stycznia odbędzie się drużynowy turniej Trzech Króli.

 

To może Cię także zainteresować:
Nowy wóz w Komendzie Policji w Rogoźnie
Dzień Babci i Dziadka u seniorów
Rogoźno: 26 Finał WOŚP

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatobornicki.pl | foto: powiatobornicki.pl

Komentarze